• Piękna Nasza Polska Cała

• W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła rozpoczęła realizację Międzynarodowego Programu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

Głównym celem podejmowanych działań w ramach projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor
            i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

a) poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski,

b) poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych

c) wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem

d) integracja placówek edukacyjnych z całej Polski.

Uczniowie przez cały rok szkolny będą podejmować szereg działań tematycznych zgodnych z założeniem programu, rozwijając swoje umiejętności i pasje.

Mamy nadzieję, że ten wspólny czas będzie dla wszystkich owocny i twórczy. Liczymy na pomoc i współpracę rodziców, opiekunów oraz całą społeczność lokalną.

Dyrekcja oraz Nauczyciele SP 312 im. E.Szelburg-Zarembiny

Koordynator Marzena Grzeszczyk

• „Herb naszego miasta"

• Drodzy Uczniowie i Rodzice

Jest Nam niezmiernie miło ogłosić wyniki szkolnego rodzinnego konkursu plastycznego, realizowanego w ramach zadań Międzynarodowego Projektu pt. "Piękna Nasza Polska Cała" pt.: „Herb naszego miasta".

Do organizatorów wpłynęło pięć wspaniałych prac konkursowych.

Niezależna od organizatorów komisja wytypowała zwycięzców:

W kategorii klas 0-3

I miejsce Alicja Ciosek z klasy 1b

II miejsce Alicja Duda-Ramirez z klasy 3d

III miejsce Leon Fortuna z klasy 3d

W kategorii klasy 4-6

I miejsce Zosia Żukowska z klasy 4a

II miejsce Oliwia Stypułkowska z klasy 4e

Wszystkie prace będzie można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce: projekty ""Piękna Nasza Polska Cała", oraz na stronie FB szkoły. Ponadto zwycięskie prace zawisną w szkolnej galerii prac, jak również zostaną zaprezentowane w ogólnopolskiej galerii prac projektowych FB.

Nagrody dla zwycięzców zostaną przekazane po powrocie uczniów do szkoły.

Wszystkim serdecznie gratulujemy aktywności i zaangażowania, szczególnie w tym trudnym czasie nauki zdalnej.

Marzena Grzeszczyk

Barbara  Jurowska