• „Do 312 przybywamy i o wzrok swój dbamy”

• 25.04.2024 roku w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacji zdrowotnej „Do 312 przybywamy i o wzrok swój dbamy”. Projekt powstał we współpracy z salonem Optyk Mikulscy.

Julia i Szymon odwiedzili klasy pierwsze oraz oddziały przedszkolne. Dzieci miały okazję dowiedzieć się:

•   Co to jest salon optyczny?
            •   Co możemy zrobić w takim salonie?
            •   Jakie są rodzaje okularów?
            •   Jak zbudowane są okulary?

Podczas warsztatów nasi uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają soczewki, które są wkładane do oprawek oraz jak różne mogą być oprawki. Były również przymiarki.

Na koniec spotkania dzieci projektowały swoje wymarzone oprawki okularów.

Niespodzianka:

Optyk Mikulscy jeden ze swoich salonów mają przy ul. Garibaldiego 4 lok. 17P w Warszawa (przy Rondzie Wiatraczna)

I w tym salonie zapraszają na badania oraz wybór okularów lub soczewek. Nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mogą liczyć na rabat! 10% na hasło: SZKOŁA 312 rabat obowiązuje do końca maja 2024 we wszystkich salonach. (Rabat nie łączy się z innymi promocjami).

Więc informacji znajdziesz:

Fb: https://www.facebook.com/share/hwckrjqimRgFvy2W/?mibextid=LQQJ4d

Instagram: https://www.instagram.com/optykmikulscy?igsh=aDJ4NDE5d3Rnd3Vm

• FUN RUN dla autyzmu.

• Dwie nauczycielki kolorowej szkoły wzięły udział w bardzo kolorowym charytatywnym biegu FUN RUN dla autyzmu. Pani Dorota Czarnecka i pani Magdalena Dyniewicz wsparły działania Warszawskiego Stowarzyszenia Terapeutów. Wszyscy jesteśmy inni i to jest piękne. Słońce w sercach.Cieszymy się, że nasza szkoła dołączyła do akcji POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE.#wspierajnieoceniajhttps://fb.me/e/7dFyCx57B #FUNRUNDLAAUTYZMU#Autyzm #BiegWProszkachHoli #Warszawa #Żoliborz #KibicujDobru #RazemMożemyWięcej #AktywnieNadWisłą #NaturalnieNadWisłą

W ramach miesiąca świadomości spektrum autyzmu, Stowarzyszenie Terapeutów zorganizowało bieg, który ma na celu edukację i propagowanie zrozumienia w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności. Wsparcie, empatia i akceptacja są kluczowe dla osób z neuroróżnorodnościami, takimi jak ADHD, autyzm czy Asperger, by mogły funkcjonować w społeczeństwie bez stygmatyzacji. Głównym celem imprezy jest zapobieganie społecznemu wykluczeniu osób, które borykają się z życiem w środowisku nie zawsze dostosowanym do ich potrzeb.

• Bieg Konstytucji 3 Maja

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 312 stworzyli drużynę i wezmą udział w Biegu Konstytucji 3 Maja.
            Pobiegną panie: Dorota Czarnecka, Magdalena Dyniewicz, Lidia Majewska, Dorota Pawlik, Edyta Szulc oraz panowie: Piotr Dylewski, Jarosław Lorek, Paweł Piskorz i Krzysztof Ryba.
            Liczymy na to, że taka inicjatywa zachęci i zainspiruje uczniów do  aktywności fizycznej oraz podejmowania inicjatyw patriotycznych.
            Zachęcamy rodziców naszych uczniów do wzięcia udziału w biegu i dołączenia do drużyny z trzystadwunastki lub do przybycia razem z dziećmi na trasę biegu i do kibicowania. Rodzice, którzy zapiszą się na bieg, proszeni są o kontakt z panią wicedyrektor Magdaleną Dyniewicz przez dziennik elektroniczny.
            Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu!!! Bądźmy tego dnia razem.

• KATYŃ. GUZIK MNIE OBCHODZI. PODZIEL SIĘ GUZIKIEM. PAMIĘTAM..

• 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń kolorowa szkoła przyłączyła się do kampanii społeczno-edukacyjnej "Podziel się guzikiem", której symbolem jest replika guzika z polskiego munduru oficerskiego odnalezionego w lesie katyńskim.

Od 15 kwietnia w ramach akcji 𝙋𝙤𝙙𝙯𝙞𝙚𝙡 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙜𝙪𝙯𝙞𝙠𝙞𝙚𝙢, uczniowie klas 4 - 8 będą mogli odebrać replikę guzika katyńskiego w gabinecie pani wicedyrektor Magdaleny Dyniewicz na II piętrze.

Warunkiem otrzymania guzika będzie odpowiedź na jedno z trzech pytań:

1. Co to była "zbrodnia katyńska"?

2. Od czego pochodzi nazwa "zbrodnia katyńska"?

3. Ile ofiar pochłonęła zbrodnia katyńska? Kim były ofiary?

Liczba guzików jest ograniczona Zapraszamy po odbiór od godziny 9.00.

#guzikkatyński

• „Szkoła w Sąsiedztwie”

• 21 marca w siedzibie Fundacji Pole Dialogu odbyło się uroczyste zakończenie miejskiego projektu pt. „Szkoła w Sąsiedztwie”, którego celem było nagranie podcastu. Każda z pięciu warszawskich szkół, które brały w nim udział, przedstawiła w jaki sposób zrealizowała projekt. Pani Ola Wasążnik - koordynator projektu z fundacji wręczyła szkołom certyfikaty, a uczniom - uczestnikom projektu dyplomy. Na uroczystości była również obecna znana podcasterka - Pani Monika Adamska oraz mentorzy szkół, w tym Pan Marcel Świerkocki - mentor naszej szkoły. Dziękujemy Fundacji Pole Dialogu za tak miłe podsumowanie projektu! To był dla naszej szkoły wyjątkowy dzień ❤️❤️❤️

• Podcast pt. ”Sportowa kariera w 312”

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu pt.”Sportowa kariera w 312”, który powstał w ramach realizacji miejskiego projektu „Szkoła w sąsiedztwie” we współpracy z Fundacją Pole Dialogu.

Jesteśmy jedną z pięciu warszawskich szkół, które wzięły udział w projekcie.

Poniżej efekt trzy-miesięcznej pracy uczniów naszej szkoły z klas 6d,7b,7e i 7f , którzy z niesamowitą energią i profesjonalizmem podeszli do zadania jakim było w finale nagranie pierwszego w ich życiu podcastu na temat, który właśnie ich zainteresował - temat sportu.

Zaprosili do tego przedsięwzięcia aż pięciu gości, z którymi przeprowadzili wywiady.

Jesteście ciekawi ich pierwszej produkcji?

Zapraszamy!!!

Koordynatorki Wioletta Bałazy i Katarzyna Kaczor