• REKRUTACJA do SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Terminy egzaminu ósmoklasisty:

Język Polski – 21 kwietnia 2020 r.

Matematyka – 22 kwietnia 2020 r.

Język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2020 r.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Terminy przekazania szkołom wyników i zaświadczeń 19 czerwca 2020r.

Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym 26 czerwca 2020r.

Terminy postępowania rekrutacyjnego

Kurator Oświaty

1. Ogłosi harmonogram rekrutacji wraz z terminami sprawdzianów kompetencji językowych: http://www.kuratorium.waw.pl/ (Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2020/21)

2. Do końca lutego ogłosi wykaz zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły oraz określa miejsca uznawane za wysokie.

Dyrektor szkoły

1. Do końca lutego poda informację o dodatkowych przedmiotach punktowanych, nauczanym języku obcym w klasach dwujęzycznych i międzynarodowych oraz o dyscyplinie sportowej w szkołach sportowych

• Warsztaty MetLife w ramach programu ,,Otwarta Firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

• Uczniowie  klas ósmych wzięli   udział w ogólnopolskim programie

Otwarta Firma- w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Uczniowie uczestniczyli w  zajęciach warsztatowych z wolontariuszami MetLife ,,Sztuka świadomych decyzji”.

Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu." KONFUCJUSZ - to cytat który przyświecał zajęciom.”

Uczniowie zdobywali wiedzę, jak podejmować racjonalne decyzje, planować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową, a także w praktyce zgłębiali tajniki autoprezentacji. Uczestnicy docenili zaangażowanie i wiedzę wolontariuszy.

Zajęcia były bardzo ciekawe, dotyczyły podejmowania przez młodych ludzi świadomych decyzji i przewidywania ich konsekwencji.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zadowoleni z zajęć, były to dla nich cenne lekcje.