Klimatyczna Mapa Szkół
https://mapa.um.warszawa.pl/klimatyczna-mapa-szkol/
Dzięki Klimatycznej Mapie Szkół ósmoklasiści i nie tylko sprawdzą ofertę szkół inną niż wszystkie dotąd. Zobaczą aspekty szkoły, które tworzą jej "klimat", czyli atmosferę - m.in. wyposażenie i dostępność placówki, aktywność społeczna, współpracę z organizacjami i wiele innych przydatnych informacji przy wyborze szkoły. Mapa jest osadzona w serwisie mapowym m.st. Warszawy https://testmapa.um.warszawa.pl/
Informator- TECHNIKA, SZKOŁY BRANŻOWE I STOPNIA, LICEA OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Terminarz rekrutacji 2024/2025
Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do szkół ponadpodstawowych
Barometr Zawodów – Prognoza Zawodów 2025
Kalkulator punktów
Sprawdź orientacyjną liczbę punktów, które możesz uzyskać podczas rekrutacji do szkoły średniej
Jak dostać się do dobrej szkoły średniej?
Drodzy Rodzice,
jako osoby najważniejsze dla swoich dzieci w wielu obszarach, także w podejmowaniu wyborów edukacyjno-zawodowych jesteście dla nich pierwszym, znaczącym doradcą zawodowym.
Mamy nadzieję, że materiały zamieszczone poniżej pomogą Wam odnaleźć się w tej ważnej roli.
https://um.warszawa.pl/documents/
https://um.warszawa.pl/documents/
Jak dostać się do dobrej szkoły średniej?
Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych są częściowo zestandaryzowane. Absolwent szkoły podstawowej może zebrać w trakcie rekrutacji 200 punktów, z czego połowa to punkty z egzaminu. Pozostałe można otrzymać za wyniki na świadectwie, szczególne osiągnięcia oraz za wolontariat.
W trakcie rekrutacji brane są pod uwagę i przeliczane na punkty oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch wybranych przedmiotów, które wskazane są jako punktowane do danej klasy w liceum. Za ocenę celującą dostaje się 18 punktów, za bardzo dobrą 17, za dobrą 14, za dostateczną 8, za dopuszczającą 2 punkty. Dodatkowo, za świadectwo „z czerwonym paskiem” można otrzymać 7 dodatkowych punktów. 3 punkty otrzymują osoby angażujące się w działania wolontariatu szkolnego (otrzymanie punktów za wolontariat pozaszkolny jest nieoczywiste i zasady ustala szkoła).
Dodatkowe punkty (od 2 do 10 za jeden, ale nie więcej niż 18 w sumie) można otrzymać za sukcesy w konkursach kuratoryjnych (co najmniej na szczeblu wojewódzkim do ), konkursach wiedzy, osiągnięcia artystyczne i sportowe (zgodnie z )wyszczególnieniem zawartym w paragrafie 6.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowejz dn. 16 marca 2017 r.)
Punkty z egzaminu przeliczane są następująco. W sumie za trzy egzaminy można dostać 100 punktów. Liczbę punktów procentowych za egzamin z języka polskiego oraz z matematyki należy pomnożyć przez 0,35, natomiast punkty za egzamin z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3 (100 proc. x 0,3 = 30 punktów).
Egzaminu ośmioklasisty nie można nie zdać. Nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Warto też pamiętać o tym, że ile należy otrzymać punktów by dostać się do wybranej przez siebie szkoły, uczniowie dowiedzą się dopiero po zakończeniu całego procesu rekrutacji. Na stronach internetowych poszczególnych szkół są najczęściej publikowane progi punktowe z poprzednich lat, ale nie są one w żaden sposób wiążące, a służą tylko zorientowaniu się uczniów przy układaniu listy preferowanych placówek.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
Źródło: gazetaprawna.pl
Testy predyspozycji zawodowych
Predyspozycje zawodowe – badanie (testy)
https://mapakarier.org/filtr-preferencjiesty
Uczniowie klas VII i VIII
Przed Wami trudna decyzja związana z wyborem szkoły ponadpodstawowej . Dlatego zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnych i poszerzenia informacji o zawodach kształconych w technikach dzielnicy Praga Południe.
TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI.pdf
TECHNIK SZEROKOPASMOWEJ KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ.pptx
Warsztaty MetLife w ramach programu ,,Otwarta Firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w ogólnopolskim programie
Otwarta Firma- w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z wolontariuszami MetLife ,,Sztuka świadomych decyzji”.
Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu." KONFUCJUSZ - to cytat który przyświecał zajęciom.”
Uczniowie zdobywali wiedzę, jak podejmować racjonalne decyzje, planować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową, a także w praktyce zgłębiali tajniki autoprezentacji. Uczestnicy docenili zaangażowanie i wiedzę wolontariuszy.
Zajęcia były bardzo ciekawe, dotyczyły podejmowania przez młodych ludzi świadomych decyzji i przewidywania ich konsekwencji.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i zadowoleni z zajęć, były to dla nich cenne lekcje.