• Tomik poezji dziecięcej

• Mamy niewątpliwą przyjemność ogłosić przedstawić Państwu kolejny już tomik poezji naszych uczniów z serii Słowem malowane...). W tym roku szkolnym w tomiku prezentujemy wiersze, jakie uczniowie zgłosili na konkurs zatytułowany Słowem malowane. Radości, zagrożenia i nadzieje. To specyficzny rok i dlatego wiele utworów porusza trudne tematy związane ze współczesnym życiem. Druga część tomiku jest zupełnie inna, ponieważ to przykłady twórczości naszych dawnych uczniów z czasu, kiedy to zaczęły powstawać pierwsze tomiki z serii Słowem malowane, a to niemal 20-letni przedział czasowy. Konkurs został rozstrzygnięty w połowie maja. Następujący uczniowie zostali laureatami i uzyskali wyróżnienia:
          Natalia Brauner 8b i Sara Tujaka  8d  - I miejsce
          Ewelina Cichosz  8d  i Maja Malinowska 8d - II miejsce
          Maja Małek 8b - III miejsce
          Wyróżnienia:
          Anna Kotowicz 8f
          Jan Sobieraj  7h
          Krystian Jaśkowski 6i
          Anna Pietruszka 5b
          Gratulujemy poetyckich zdolności zarówno wymienionym uczniom, jak i wszystkim uczestnikom tego konkursu i zachęcamy do udziału w następnych. A Państwu życzymy ciekawej lektury, często budzącej głębokie refleksje.
          Organizatorki:
          Marzenna Bala i Irena Nowak