• Olimpus z historii

        • W dniu 18 maja 20202r. została w naszej szkole przeprowadzony on-line Olimpus z historii (sesja wiosenna). Zdecydowało się w nim wziąć udział 30 uczniów z klas 4-7.  28 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Odnieśliśmy wielki sukces, ponieważ niemal połowa (aż 14) naszych uczniów otrzymało w tym ogólnopolskim konkursie wiedzy tytuł laureata/tki. A oto

          LAUREACI  OLIMPUSA  WIOSENNEGO  Z  HISTORII  (2020):

          Historia - kl. 4

          Wojciech Gołębiowski kl.4a

           

           Historia - kl. 5

          Mateusz Koszowy kl.5k

           Oskar Turowski kl. 5j

           Adam Jurko  kl. 5l

           Wojciech Dzimira kl. 5j

          Aleksander Zybrant   kl. 5d

           

          Historia - kl. 6

           Rafał Rawski -miejsce 1 w kraju  kl. 6e

           Aleksandra Turowska kl. 6a

          Anna Tadeusiak kl. 6e

          Wojciech Kiwior   kl. 6e

          Olga Gołębiowska  kl. 6e

           Maciej Woźniak   kl. 6b

           

           Historia - kl. 7

           Justyna Masiarz   kl. 7d

           Agata Masiarz   kl. 7d

           

          Serdecznie gratulujemy laureatom sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu szerokiej wiedzy.

          Zachęcamy do uczestnictwa w następnych edycjach Olimpusa J

        • Z sukcesami tworzyli o Armii Krajowej

        • Miło nam poinformować o bardzo dobrych wynikach naszych uczniów w II edycji konkursu historycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu Warszawy „Armia Krajowa- Bohaterowie”.
          W kategorii portret bohatera III miejsce zajął Szymon Raźniak z klasy 6B, a wyróżnienie przypadło Rafałowi Karwanowi z klasy 7F.
          W kategorii album wyróżniono pracę Zuzanny Paradowskiej z klasy 7A.
          Do konkursu zgłoszono łącznie 120 prac uczniów z całej Warszawy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II nr 82 w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Dzielnicy Ochota-p. Katarzyna
          Łęgiewicz, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.

          Konkurs za ramienia naszej szkoły nadzorowali pani Irena Nowak i pan Paweł Tkaczuk.

          Laureatom gorąco gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

        • „Sowy wśród nas”

        • Z przyjemnością informujemy, że Stanisław Kuras i Paweł Krakowski zdobyli wyróżnienie w konkursie plastycznym "Sowy wśród nas". Konkurs dedykowany był dla szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu Warszawskiego.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

            

           

           

        • „Warsiawska Nawijka!”

        • W II semestrze b.r. szk. nasza szkoła wzięła udział w  objętym honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Dzielnicy Białołęka Konkursie Interdyscyplinarnym „Warsiawska nawijka!” dla  klas 4-8 szkół podstawowych Warszawy. Organizatorem konkursu jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Inspiracja” w Warszawie. Polegał on na indywidualnym napisaniu własnego tekstu w formie fragmentu pamiętnika ukazującego jakąś scenę z życia codziennego mieszkańców Warszawy w okresie okupacji niemieckiej (1939 – 1945r.), w którym użyjecie 30 – 40 wyrażeń z ówczesnej  gwary warszawskiej. Tekst, 1 do 2 stron A-4, należało umieścić na karcie  formatu A-3, którą Trzeba było odpowiednio udekorować (rysunki, wyklejanki, naklejanki, elementy malowane itp.) nawiązując do treści. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły z klas od 5 do 7.  Zainspirował on uczniów do aktywności twórczej,  pobudził do poznawania historii regionalnej, przyczynił się do kształcenia wśród uczestników umiejętności interdyscyplinarnych i uzdolnień uczniów z zakresu nauk: j. polskiego, historii i plastyki. Troje uczniów przeszło do 2 etapu i wszyscy troje zostali Olga Gołębiowska 6e, Mikołaj Laskowski 6i, Martyna Szczucka 6b.

          Gratulujemy kreatywności i zdolności wszystkim uczestnikom, a laureatom sukcesu!

        • ERYK WESOŁOWSKI MISTRZEM POLSKI W KOSZYKÓWCE !!!

        • Eryk Wesołowski, uczeń klasy sportowej 7A, wraz z Reprezentacją Mazowsza w Koszykówce, uczestniczył w dniach 4-8.03.2020 w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Szczyrku.

          Turniej dla naszych Reprezentantów zakończył się niesamowitym sukcesem!!!

          Nasi młodzi koszykarze wywalczyli ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI !!!

          Eryk Wesołowski, wychowanek Machynia Basketball Academy był podstawowym zawodnikiem Reprezentacji Mazowsza i stanowił bardzo ważne ogniwo Mistrzowskiej drużyny !!!

          Wielkie Gratulacje dla Eryka, Rodziców oraz Trenera !!! :)

        • Spartakiada

        • Dnia 14 stycznia br. oddziały przedszkolne z naszej szkoły brały udział w Praskiej Spartakiadzie zorganizowanej w SP  nr 143.

          Szkołę reprezentowała ośmioosobowa drużyna zawodników oraz dziesięcioosobowa drużyna kibiców pod opieką pani Agnieszki Oskroby i pani Martyny Słowikowskiej.

          Konkurencje wymagały od zawodników dużej sprawności i szybkości. 

          Nasi „zerówkowicze”  byli najlepsi i zajęli I miejsce.

          Do wygranej przyczynili się również kibice ubrani w pomarańczowe stroje, z pomponami w rękach i ogromnym transparentem, wykonanym przez panią Justynę Pomianowską, którzy zagrzewali zawodników do walki.
          Jesteśmy dumni z naszych sześciolatków!

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           

        • Raduje się serce...

        • Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami V Warszawskiego Konkursu Piosenki Niepodległościowej "Raduje się serce...".
          Lena Cetin zdobyła wyróżnienie, natomiast Natalia, Alicja i Karolina Czyżewskie - zajęły 2 miejsce. Siostry Czyżewskie wystąpiły podczas Koncertu laureatów, który odbył się 17 grudnia 2019 roku w LXXVI im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
           
           
           
        • Mazowieckie Krajobrazy

        • Dnia 11 grudnia 2019r. uczennica naszej szkoły Anna Trojanek odebrała nagrodę w konkursie ekologicznym pt. „Mazowieckie Krajobrazy” organizowany przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.

          Gala Finałowa miała miejsce na Stadionie Narodowym, gdzie wraz z panią wicedyrektor Agnieszką Ławidą, opiekunem – Anna Tylus – Michalak i mamą, uczennica odebrała również nagrodę dla szkoły – worek z piłkami.

        • Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica z klasy 8d Zuzanna Krasnodębska jako jedna z najbardziej utalentowanych tancerek EGUROLLA DANCE STUDIO wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w Arenie Gliwice w dniach 23 i 24 listopada 2019 roku.
          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

           

          yesyesyesyesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes

        • Osiągnięcia sportowe

        •  

          ZOBACZ

           

        • W tajemniczym świecie przyrody: szkiełko i oko- podpatrywanie cudów natury

        • Miło mi poinformować, że laureatami w dzielnicowym konkursie „W tajemniczym świecie przyrody: szkiełko i oko- podpatrywanie cudów natury” zostali:
          Adrian Malec
          Martyna Szczucka
          Krystian Jaśkowski
          Rafała Karwan
          Pola Reger
          Antoni Jęczmiński
          Daria Wiśniewska
          Julia Podobas
          Zuzanna Szczurowska

          Serdecznie gratulujemy!

    • Alfik Matematyczny

      Miło nam poinformować o wynikach ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny dla klas 2-8:
      Obóz w Serpelicach:
      1.Kościesza -Jaworski Konstanty kl.5F
      Wynik bardzo dobry:
      1.Cieślak Piotr kl.2F
      2.Masarek Bartosz kl.3E
      3.Szymański Gabriel kl.3G
      4.Dulik Igor kl.3B
      5.Nelke Igor kl.5L
      6.Rawski Rafał kl.6E
      7.Masiarz Justyna kl.7D
      Wynik dobry:
      1.Zieliński Aleksander kl.2E
      2.Nizio Franciszek kl.2B
      3.Bowsza Oliwia kl.3B
      4.Gostymski Julian kl.4C
      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
      Organizatorzy

      yesyesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​​​​​​​​

      OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA PLUS

      Miło mi poinformować o wynikach konkursu języka angielskiego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES LINGUA PLUS:
      laureat I stopnia:

      Rafał Rawski 6e
      Marcin Motyliński 6d

      laureat II stopnia:

      Szymon Ogorzałek 4a
      Małgorzata Cieślak 6b
      Weronika Sosińska 6d
      Pola Klimkowska 6c
      Zuzanna Lipska 6b
      Adam Jurko 5l
      Laureat III stopnia:

      Milena Mróz 6b
      Małgorzata Klepko 6c
      Martyna Szczucka 6b
      Laureat IV stopnia:

      Aleksander Tokarczyk 4b
      Julia Sznitko 5e
      Alicja Wojciechowska 6b
      Lena Smolińska 6e
      Alicja Czyżewska 6e
      Laureat V stopnia:

      Anna Tokarczyk 8a
      Nicole Prajel 6e
      Olga Gołębiowska 6e
      Gratuluję laureatom i zapraszam do udziału w konkursie w sesji wiosennej.


      Jadwiga Jaszczyńska

        • POLSKIE EKO-DRZEWO

        • Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu POLSKIE EKO-DRZEWO.

          I miejsce:
          Antoni Jęczmiński kl. 5k i Piotr Jęczmińki kl.7b - z rodzicami
          Rysio Sidorowicz kl.5g - z mamą
          Piotr Adamczyk kl. 6a i Kamil Adamczyk kl. 5a - z mamą

          II miejsce:
          Natalia Wojewnik kl. 1a - z mamą i z bratem Michałem
          Iwo Sułkowski kl. 1b i Igor Sułkowski kl. 5f - z rodzicami
          Patryk Krzewski kl. 2c- z rodzicami

          III miejsce:
          Jaś Krzyżanowski kl. 2c - z rodzicami
          Krzyś Woźnicki kl. 3d - z mamą
          Wojciech Gołębiowski kl. 4a
          Kasia Wrona kl. 5a
          Wiktoria Chrobak kl. 5g

          Wyróżnienia:
          Marceli Mazurek kl. 0d - z bratem Maksem i z rodzicami
          Zuzia Hajduś kl. 1b - z rodzicami
          Ola Wirecka kl. 2c - z mamą
          Dominika i Natalka Sitarz kl. 0c
          Aleksander Szaban kl. 2c - z mamą
          Igor Skiba kl. 5h
          Aleksander Bartkiewicz kl. 1c - z rodziną

          Bardzo dziękujemy za przepiękne i pomysłowe prace wszystkim uczestnikom i Waszym Rodzinkom.
          Zapraszamy do oglądania wystawy na półpiętrze w holu głównym szkoły.

    • Konkursu z Wiedzy o Unii Europejskiej

      Uprzejmie informuję o wynikach szkolnego konkursu z Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w dniu 8 stycznia 2020 roku.

      I miejsce - Bartosz Bąk 8a
      II miejsce - Tymoteusz Grodzicki 8a
      III miejsce - Dawid Zientała, Bartek Kamiński 8a

      Gratuluję! Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

      Pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział.

      Karol Kierzkowski
      nauczyciel wiedzy o społeczeństwie

      yesyesyesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      Christmas Card

      Miło mi poinformować o wynikach szkolnego konkursu Christmas Card dla klas 4-6:
      kl.IV
      1 miejsce:Oskar F.4b
      2 miejsce:Wojciech G.4a
      3 miejsce:Olga Ł.4b
      kl.V
      1 miejsce:Amelka Z.5k
      2 miejsce:Antoni J.5k
      3 miejsce:Ryszard S.5g
      kl.VI
      1 miejsce:Alicja Cz.6e
      2 miejsce:Martyna Sz.6b
      3 miejsce:Natalia Cz.6e
      Gratuluję i zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku.

      Jadwiga Jaszczyńska

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa

      Miło nam poinformować o wynikach szkolnego konkursu językowo-plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową:

      I miejsce - Natalia Brauner 7B
      II miejsce - Rafał Karwan 7F
      III miejsce - Kinga Pawlewska 8A
      wyróżnienie - Maja Malinowska 7D

      GRATULUJEMY!
      Karolina Dmowska
      Justyna Jasiak

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      "ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "ŚWIĄTECZNA CHOINKA"

      Oddziały "0":
      I miejsce Magdalena Stefaniak 0d
      II miejsce Maciej Malinowski 0f
      III miejsce Dominika Sitarz 0c

      Wyróżnienia:
      Cezary Lusa 0f
      Tymoteusz Germel 0d
      Michał Bombiński 0c
      Alicja Ciosek 0b

      Klasy I-III:
      I miejsce Zuzanna Bukanowska 1a
      II miejsce Kamil Korbuszewski 1f
      III miejsce Zuzanna Prokopiuk 1f

      Wyróżnienia:
      Zuzanna Hajduś 1b
      Tomasz Górski 2b

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przepiękne i pomysłowe prace. Zapraszamy do oglądania wystawy na półpiętrze przy salach oddziałów "0".

      Orhanizatorzy:
      Joanna Ruszkiewicz-Howorko
      Monika Sobieszek

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      XV Olimpiada Matematyczna Juniorów

      Szanowni Państwo,
      Miło nam poinformować, że z naszej szkoły pięcioro uczniów zakwalifikowało się do zawodów II stopnia XV Olimpiady Matematycznej Juniorów (2019/2020).

      Są to następujący uczniowie:

      - Konstanty Kościesza Jaworski - kl. 5f
      - Justyna Masiarz - kl. 7d
      - Zofia Rupniewska - kl. 7f
      - Lena Tatarczuk - kl. 8c
      - Jerzy Kowalewski - kl. 8d

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,
      nauczyciele matematyki

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      Konkurs Matematyczno-Plastyczny / Matematyczna Zima

      Szanowni Państwo
      Drodzy Uczniowie

      W grudniu, w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno-Plastyczny /Matematyczna Zima/.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce:
      - Maciej Matisow z klasy 6g
      - Martyna Szczucka z klasy 6b

      II miejsce:
      - Antoni Jęczmińksi z klasy 5k
      - Katarzyna Wrona z klasy 5a

      III miejsce:
      - Szymon Raźniak z klasy 6b
      - Maciej Woźniak z klasy 6b

      Gratulujemy Zwycięzcom!
      Koordynator: Piotr Dylewski
      ​​​​​​​

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      "Portret Wirusa"

      Dnia 04.110.2019 komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu informatycznego "Portret Wirusa".
      I miejsce zajął Antoni Jęczmiński z klasy 5k,
      II miejsce zajęła Katarzyna Wrona z klasy 5a,
      III miejsce ex aequo Maciej Garwoliński z klasy 5c oraz Mateusz Owczarczyk z klasy 4b.
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
      Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na lekcjach Informatyki.

      Cezary Bilski
      Piotr Krzyważnia

      yesyes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​yes​​​​​​​

      SZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

      Miło nam poinformować, że w SZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w kategorii klas 0-3 miejsca na podium wyśpiewały:

      I miejsce: Zofia Sobieraj kl.1g

      II miejsce: Karolina Czyżewska kl.0d

      III miejsce ex aequo:
      Lena Kamińska kl.1c
      i Oliwia Łysiak kl.1c

      Zaś w kategorii klas 4-6 na podium stanęły:

      I miejsce: Aleksandra Bąk kl.6i

      II miejsce: Magdalena Grzeszczyk kl.5i

      III miejsce: Aleksandra Pontus kl.5e

      DZIĘKUJEMY ZA TAK LICZNE ZAINTERESOWANIE SZKOLNYM KONKURSEM PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
      I GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
      • sp312@edu.um.warszawa.pl
      • 022 671-11-66 - SEKRETARIAT 022 613-93-44 - SP 312 UMIŃSKIEGO 11 FAX 022-672-19-50
      • ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa
      • GODZINY PRACY SEKRETARIATU PRZYJĘCIA INTERESANTÓW: 8.00-10.00 i 12.00-16.00