• #SzkołaDoHymnu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii #SzkołaDoHymnu.

      Wolność to jedno z najważniejszych praw danych człowiekowi. Prawo, które niejednokrotnie okazuje się przywilejem odbieranym na całe pokolenia. Tak było z naszą Ojczyzną. Przez 123 lata nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj w wolnym i niepodległym Państwie mogli z dumą zaśpiewać nasz hymn narodowy. W dniu 10.11.2020 r. o godzinie 11:11 w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” klasy zerowe, najmłodsi uczniowie naszej Szkoły, odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, z dumą prężąc pierś, którą dekorowały własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony. Realizacja na zajęciach edukacyjnych tematów związanych z patriotyzmem pozwoliła zrozumieć dzieciom, jak ważnym jest celebrowanie Święta Niepodległości i jak łatwo stracić możliwość decydowania o swoim kraju. Dlatego od najmniejszych lat uczymy się cenić nasz niepodległość.

       

      Mirosława Szubra

     • Podziękowanie

     •  

       

      Szanowni Rodzice, w imieniu zespołu kierowniczego, nauczycieli i przede wszystkim uczniów pragniemy podziękować Państwu za dar serca otrzymany w postaci 6 tabletów i 1 laptopa. Szczególne słowa kieruję w stronę Pani Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdaleny Grzelak, która była inicjatorką  pomocy dla uczniów.

     • Wirtualne lekcje muzealne

     • Z przyjemnością informujemy, że wybrane klasy Szkoły Podstawowej nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny biorą udział w lekcjach wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego prowadzonych przez Muzeum Narodowe oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach programu Kultura Dostępna organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z powodu pandemii odbywają się one na platformie Microsoft Teams. Wśród poruszanych tematów znajdują się m.in.: Patrząc na rzeźbę - widzę, wiem, rozumiem, Portret Sarmaty, Rzeczpospolita wielu narodów: międzynarodowe korzenie polskiej kultury czy Oblicza Polski: wspólnota i różnorodność.

      Dziękujemy za inicjatywę p. Karolowi Kierzkowskiemu

     • Zapraszamy do wspólnego śpiewania

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice!

      Jak co roku zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ze względu na obecną sytuację łączymy się duchowo online:)

      Przedstawiamy występy uczennic naszej szkoły. Śpiewają:

      Karolina Czyżewska  - "Taki kraj"

      Natalia i Alicja Czyżewskie "Dziś idę walczyć, mamo"

      Aleksandra Bąk - "Białe róże"

      Mamy nadzieję, że za rok możliwe będzie spotkanie "na żywo" podczas wieczornicy GOCŁAW ŚPIEWA PIEŚNI PATRIOTYCZNE, na którą już dzisiaj zapraszamy!

     • Życzenia

     • Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze – to zadanie i cel człowieka.

                                                                                                           Mojżesz Mendelssohn

                                                                                                                         

      Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny!

       Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć serdeczne życzenia, gratulacje i podziękowania. Dziękuję Państwu za rzetelne wykonywanie trudnych obowiązków. Dziękuję za wskazywanie uczniom właściwej drogi, rozwijanie talentów, inspirowanie i motywowanie do podejmowania wyzwań oraz wspieranie w osiąganiu celów. Gratuluję sukcesów w pracy dydaktyczno– wychowawczej i opiekuńczej. To dzięki Wam nasza szkoła staje się coraz bardziej kolorowa, przyjazna i otwarta.

      W tym szczególnym czasie składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości, byście mogli w pełni realizować plany życiowe i zawodowe. Życzę, byście w oczach swych uczniów byli Mistrzami, których mądrość, cierpliwość i wrażliwość pozostanie na zawsze we wdzięcznej pamięci, aby ta niełatwa misja przynosiła Wam  wiele radości, a także spotykała się z nieustającym szacunkiem społeczeństwa.

      Życzę twórczych pomysłów, skuteczności w działaniu i dobrej współpracy. Niech podejmowany trud będzie źródłem satysfakcji z pracy zawodowej i dumy z wychowanków, a wszystkie dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne i pełne zadowolenia.

      By czasu starczało na wszystko, aby w sukcesy obrodziło, a to co dobre na lepsze się zmieniło...

      Ewa Adamska

      Dyrektor

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
   • sp312@edu.um.warszawa.pl
   • 022 671-11-66 - SEKRETARIAT 022 613-93-44 - SP 312 UMIŃSKIEGO 11 FAX 022-672-19-50
   • ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa
   • GODZINY PRACY SEKRETARIATU PRZYJĘCIA INTERESANTÓW: 8.00-10.00 i 12.00-16.00