• Klub dla rodzin na Grochowie

• Привіт!
          Домашній дитячий садок 🧒
          У нашому сімейному клубі "Zwalcz Nudę" ми ведемо домашній дитячий садок для біженців з України. Запрошуємо більші групи батьків з дітьми (до 5 сімей, 3-6 років). Ми надаємо кімнату, іграшки, чай, каву та закуски безкоштовно. Діти можуть просто проводити час разом, а батьки по черзі доглядають за дітьми. Години, коли до нас можуть прийти батьківські групи:

👉 Понеділок з 8:30 до 13:30
          👉 Вівторок 13:00-16:00
          👉 Середа 13:00-16:00
          👉 Четвер 13:00-15:00
          👉 П'ятниця 8:30-13:30

Сімейний клуб "Zwalcz Nudę" – це місце, де ми маємо: - дитячу ігрову кімнату з іграшками; - ігровау кімнату з басейном з кульками та лабіринтом; - настільні ігри; - барвисті книги; - чай, кава, закуски, солодощі;
          Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, зв'яжіться з нашим опікуном клубу:
          klub@zwalcznude.pl, тел. 884 939 880, вул. Kickiego 1 / u4, Варшава (навколо кільцевої розв'язки Wiatraczna)

Ukraińcy w Polsce - niezbędnik dla uchodźców i osób, które im pomagają

Pomoc w języku ukraińskim:

Pomoc psychologiczną w języku ukraińskim i/lub  rosyjskim można uzyskać tutaj:

• Polskie Forum Migracyjne - tel. 669 981 038 (w poniedziałki od 16 do 20, w środy od 10 do 14 i w piątki od 14 do 18),
      • Centrum Medyczne Damiana - 22 566 22 27 (7 dni w tygodniu w godzinach 8-20),
      • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - tel. 800 12 12 12.

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

• Путiвник / Przewodnik

пакеті є необхідні інформаціі для учнів, котрі першого дня з'являються у школі. Варшавскі пакет містить: схему системи освіти в Польщі, календар навчального року, розпорядок дня школяра, інформацію що потрібно учневі, про щоденник учня, інформацію про позакласні заходи, інформацію про те як подружитися з новими колегами / подругами у школі, система оцінки, шаблони шкільних бланків, міні-словник базових шкільних термінів.

W pakiecie są informacje niezbędne dla ucznia pojawiającego się pierwszego dnia w szkole. Warszawski pakiet zawiera: schemat systemu edukacji w Polsce, kalendarz szkolny, szkolny porządek dnia, informację o rzeczach potrzebnych w szkole, dzienniczek ucznia, informację o zajęciach pozaszkolnych, informację, w jaki sposób można zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami/koleżankami w szkole, system oceniania, wzory formularzy szkolnych, mini-słowniczek podstawowych terminów szkolnych.

Pakiet powitalny.pdf

Informacja dla rodziców dzieci przybywajacych z Ukrainy - wersja w języku ukraińskim.pdf

Informacja dla rodziców dzieci przybywajacych z Ukrainy - wersja w języku polskim.pdf

• MINI PW solidarne z Ukrainą

• Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza ukraińskie dzieci i młodzież (od lat 12) na sobotnie zajęcia logicznego myślenia, matematyki i informatyki. Pierwsze spotkanie w sobotę 5 marca w godz. 10.00-14.00. Czekamy na Was w gmachu Wydziału MINI ul. Koszykowa 75.

Солідарність з Україною

Факультет Математики й Інформаційних Наук Варшавської Політехніки запрошує дітей і молодь (від 12 років) з України на суботні заняття з логічного мислення, математики й інформатики. Перша зустріч в суботу 5 березня в годинах 10:00 - 14:00. Чекаємо на вас на Факультеті Математики (MINI) вул. Koszykowa 75.

Zajecia informacja.pdf