• Trzymamy kciuki za naszych młodych aktorów!!!

• Decyzją jury w składzie, na zdjęciu od prawej:
            Lea Oleksiak, Grzegorz Kwiecień, Ewa Bukała i pod kierownictwem dyrektora artystycznego Konkursu Aleksandry Prykowskiej a w obecności dyrektora naczelnego Konkursu Władysława Szeląga do II etapu Konkursu zakwalifikowane zostały trzy grupy teatralne:
            1. Teatralni z 319 - Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann w Warszawie
            Tytuł przedstawienia: Spór o mur
            2. Mydelniczka - Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Warszawie
            Tytuł przedstawienia: Miłość jest jak w Hip-hopie bounce
            3. Grupa Teatralna Port - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Port w Józefowie
            Tytuł przedstawienia: Ach ci mężczyźni

Jury było pod wrażeniem poziomu prezentowanych nagrań i z niecierpliwością oczekuje pokazów finałowych na sali widowiskowej w Centrum Promocji Kultury, które odbędą się już 13 grudnia!
            Wszystkim Członkom grup teatralnych i ich Opiekunom artystycznym z całego serca gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie III

Śluby panieńskie Aleksandra Fredry, czyli Miłość jest jak w hip-hopie bounce w wykonaniu Ani Jarmuż,  Zosi Butrym, Małgosi Buchert i  Julka Gostymskiego z grupy teatralnej Mydelniczka w reżyserii pani wicedyrektor Magdaleny Dyniewicz  zostały zgłoszone do wojewódzkiego konkursu teatralnego Mocium Panie .
            Organizatorem konkursu jest Towarzystwo  Historyczne im Szembeków.
            Patronat Honorowy nad całością obchodów organizowanych przez Towarzystwo Historyczne im. Szembeków  - w ogłoszonym przez Sejm roku 2023 Rokiem Fredrowskim - objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
            Trzymamy kciuki za naszych młodych aktorów!!!

• Uroczystość z okazji Święta Niepodległości w świetlicy

• 13 listopada w naszej kolorowej świetlicy świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu świetliczaków z klas 1-3.

Wiersze i pieśni, które wybrzmiały podczas wydarzenia wszystkich wzruszyły i uświadomiły jak ważne jest bycie wolnym narodem.

Dziękujemy …

• "Z kulturą mi do twarzy”

• W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego  "Z kulturą mi do twarzy” została przygotowana w naszej placówce, by uczcić Święto Niepodległości, wystawka prac uczniów klas 4-8 wykonanych na konkursy związane z tym świętem. Można obejrzeć część prac uczniowskich na I piętrze naszej szkoły. W/w konkursy to: szkolny konkurs historyczno- poetycki pt.” Historia poezją malowana” oraz szkolny konkurs plastyczno – historyczny pt. „Dzień Niepodległości w moich oczach. Odwaga, przyjaźń, braterstwo.”

Organizatorki:    Marzenna Bala, Irena Nowak, Joanna Ruszkiewicz-Howorko.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny  "Z kulturą mi do twarzy”
          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy”

• W bieżącym r. szk. nadal uczestniczymy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy”. Ze starszych klas przystąpiły do niego p. Marzenna Bala, p. Irena Nowak i p. Joanna Ruszkiewicz-Howorko. W jego ramach kontynuowaliśmy w naszej szkole patriotyczny projekt - Dzień Wielkich Polek i Wielkich Polaków. Odbył się on 9 października. Chętni uczniowie przybliżali innym uczniom sylwetki wybranych przez siebie postaci historycznych zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Mogli wybrać dowolną postać . Uczennice i uczniowie upodobnili się do wybranej postaci wykorzystując odpowiedni ubiór, wykonane przez siebie rekwizyty i stosując charakteryzację oraz reklamowali wybranego bohatera/bohaterkę swoją osobą przez cały szkolny dzień. Potrafili też przedstawić najważniejsze informacje o prezentowanej postaci. Nasza „kolorowa szkoła” stała się jeszcze bardziej barwna. W czasie przerw można było się w niej natknąć zarówno na Mieszka I, Mikołaja Kopernika, jak i na Emilię Plater czy Lecha Wałęsę. Dzieci uczyły dzieci, propagując niezwykłe postacie z naszej długiej historii. Mamy nadzieję, że tradycja organizowania tej ciekawej imprezy nie zginie w naszej szkole. Organizatorzy