• Nabór do stołecznych szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022

• Wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja do 21 czerwca, a w przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - od 17 do 31 maja.

Od 1 do 14 czerwca w szkołach przeprowadzane będą sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych i próby sprawności fizycznej (terminy sprawdzianów ustalają dyrektorzy). Wyniki zostaną ogłoszone
          do 17 czerwca.

Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można dołączyć do wniosku od 25 czerwca do 14 lipca.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipcaa listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 2 sierpnia.

Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 3 sierpnia.

Uwaga! Te terminy nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych. Harmonogramy postępowania rekrutacyjnego do tych szkół ogłosi kurator oświaty.

Warszawskie szkoły ponadpodstawowe w roku szkolnym 2021/2022 przygotowały ok.  21 tys. miejsc. Najwięcej, bo aż 13 803, przygotowały licea ogólnokształcące, technika – 5968, a  branżowe szkoły I stopnia – 1198 miejsc.

Kandydaci będą mogli złożyć wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej  po zalogowaniu się na stronie: https://warszawa.edu.com.pl.

Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli samodzielnie założyć konto.

Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Można będzie to zrobić osobiście, przesłać skany mailem na adres podany na stronie internetowej szkoły lub złożyć bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.

• Wybierz szkołę dla siebie

• 26 i 27 marca 2021 r. warszawskie licea, technika i szkoły branżowe I stopnia przedstawią swoją ofertę ósmoklasistom i ich rodzicom podczas prezentacji online „Wybierz szkołę dla siebie” przygotowanych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z Fundacją Perspektywy. Będzie można poznać szkołę i porozmawiać na czacie z jej przedstawicielami.

Młodzi ludzie poznają również zasady rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I st. na rok szkolny 2021/2022. Natomiast warszawscy doradcy zawodowi będą udzielać porad dotyczących wyboru ścieżki edukacyjnej. Dodatkowo, Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawi zasady egzaminu ósmoklasisty i przedmiotów egzaminacyjnych.

• Lista zawodów, w których kształcą szkoły w Warszawie:

Lista zawodow

Informacje o szkołach ponadpodstawowych:

Nowy informator „Technika i branżowe szkoły I stopnia Miasta Stołecznego Warszawy” na rok szkolny 2019/2020.

Poradnik dla rodziców i kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 pt.: „Jak mądrze wybierać i wspierać?”.

Barometr zawodów- prognozowane  zawody deficytowe i nadwyżkowe w Warszawie

Barometr zawodów