• https://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-image     Rok szkolny 2021/2022

     WIOSNA W ŚWIETLICY

                                                 


      W zeszłym tygodniu w sali nr 1 odbyły się zabawy ostatkowe. Połączone z konkursami przy muzyce dostarczyły dzieciom z klas I A, II B i II A mnóstwo radości.

      Zapraszamy do galerii  https://sp312waw.edupage.org/photos/?photo=album...

               

      


     Zabawa karnawałowa w sali 3. Zapraszamy do galerii 
     https://sp312waw.edupage.org/photos/?photo=album...

      

          

      

      


     Bal karnawałowy w sali 5. Wspaniałe zakończenie karnawału.

     Zapraszamy do galerii https://sp312waw.edupage.org/photos/?photo=album...

               

      


      

     W dniach 18 i 23.02. 2022 w naszej świetlicy odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sala zamieniła się w piękną salę balową. Nauczyciele i dzieci przyozdobiły salę różnokolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki! Nauczyciele urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, zabawami, zagadkami. Uczniowie drużynowo tańczyli w parach na gazecie, oraz  w parach z balonami. Zwycięzcy byli nagradzani słodyczami i drobnymi upominkami. Pod koniec balu zostały ogłoszone wyniki na Królową Balu i Króla. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

     Zapraszamy do galerii  https://sp312waw.edupage.org/photos/?photo=album...

         

      


     Świetlicowy konkurs origami - Jesień

      

                           
                                           
       

                       


     Dnia 8 lutego 2022 roku obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, z tej okazji
     w świetlicy Pani Małgosia z sali 4 przeprowadziła zajęcia na temat zagrożeń płynących z sieci. Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia.
     Z jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się. Podczas zajęć omówiono jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak aby nie wpaść w internetowe tarapaty. Po zajęciach każdy uczeń znał różnicę między komunikacją prywatną a publiczną, potrafił wskazać zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego korzystania z Internetu, potrafił wymienić zasady, którymi należy się kierować aby ustrzec się przed nimi. Dzieci z sali 4 przystąpiły do programu „ Sieciaki.pl” który prowadzony jest przez fundację Dajmy Dzieciom siłę,
     w ramach programu  „ Dziecko w sieci”. Program ten jest również elementem „ Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. Na pewno nie były to ostatnie zajęcia o tej tematyce.
                             

      

           Mikołajki w sali nr 1

                        


     Zwycięzcy w świetlicowym konkursie plastycznym na najpiękniejszego MISIA

                                                                                                     

                                        

         

                                       

                                       

      

                                          

      

                                             Gratulujemy!

           


      

      

                                    

         

      


     Z okazji Dnia Pluszowego Misia w sali nr 2 zaroiło się dziś od misiów 🐻🐻🐻😉 Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną przez panie prezentację pełną misiowych ciekawostek i zagadek, a potem rozwiązywaliśmy krzyżówkę konkursową. A jak Wam minął ten misiowy dzień?


     Przedstawiamy galerię Misi, wykonanych przez dzieci z sali nr 1. Misie zostały wytypowane do udziału w Ogólnopolskim konkursie o charakterze charytatywnym organizowanym przez zaprzyjaźnioną SP 279.

         


     Dzień Kredki.
     Ten dzień musi być wyjątkowy. Dzieci z sali 3 postanowiły Dzień Kredki spędzić na szczególnych zabawach, wykorzystując do tego oczywiście kredki.
      

     Kolejne zajęcia w ramach realizacji programu " Zdrowo i sportowo" świetliczaki z sali nr 3.

      

      

        

       

      


     Rozstrzygnięcie Świetlicowego konkursu plastycznego
     "Zwierzeta Puszczy Białowieskiej" - oto nagrodzone prace:

                         


     Realizacja projektu " Panowie i Panie oto Prażanie" w sali nr 5.

     „Panowie i Panie. Oto prażanie!”. Projekt realizuje fundacja Edu&More. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.Projekt ma na celu promowanie postaw patriotycznych, a także upamiętnienie dziejów ojczystych i przywracanie pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii i jej zasobów. W ramach projektu została przygotowana gra edukacyjna poświęcona osobom, które urodziły się, mieszkały, uczyły się lub pracowały na Pradze i zasłużyły się dla dzielnicy i kraju. Bohaterami gry są godni naśladowania, wybitni prażanie, którzy zostawili trwały ślad w dziejach historii. Szkoła otrzymała bezpłatne egzemplarze gry „Panowie i Panie. Oto prażanie”.

                 


     Pomysł na pochmurny dzień - świetliczaki z sali nr 1.


     Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie z doradztwa
     edukacyjno - zawodowego dla szkół.


     Pasowanie na świetliczaka w sali nr 3 - klasy 1B, 1C, 1D, 1E

               

               

                          

                          

      

                          

                          

                          

                          

                                                   

                                                

                      


              Pasowanie na świetliczaka w sali nr 1 - klasa 1A

                                       

                    

                     

      


     25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby przygotować makaron w domu na wykwintny obiad albo.....wykonać pracę plastyczną. I to właśnie zrobiły dzieci z sali nr 1 na zajęciach plastycznych z Panią Mariolą.

                

               

             


     Realiazcja programu Zdrowo i Sportowo

      

       

      

       


                          


     28.09.2021r. Dzieci z sali świetlicowej nr 3 wzięły udział w zawodach sportowych -  sztafeta zespołowa. Do udziału stnęli wszyscy chętni z klasy I B iI C. Zawody dostarczyły dużo emocji i radości, zarówno dzieciom jak i wychowawcom. A oto krótka fotorelacja.

       

          

             

      
      

          


     ROK SZKOLNY 2020/2021


      
     W kończącym się roku szkolnym uczniowie uczęszczający do świetlicy nr 2 brali udział w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci: Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? Głównym zadaniem, które przyświecało tym zajęciom w formie warsztatów było rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, by korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać.
     Zrealizowaliśmy lekcje, które stawiały przed nami nurtujące pytania: Czy można uczyć się szybciej? Jak ukryć emocje w filiżance? Czy teatr może zmieścić się w pudełku? Ile pomysłów mieści się w głowie? Kto w rodzinie jest najważniejszy?
     Za każdym razem byliśmy zaskakiwani naszą kreatywnością w dążeniu do rozwiązania problemu.Mam nadzieję, że udało się rozbudzić w dzieciach pasję i pomóc im odkrywać własne zainteresowania.
      
                     

      

      


     To już koniec Naszej przygody z projektem, uczniowie ze świetlicy ukończyli ostatni V moduł "Odwaga". Rozmawialiśmy o tym, czym jest odwaga i co to znaczy być odważnym, słuchaliśmy piosenki "Honor i odwaga", po wysłuchaniu piosenki dzieci odpowiadały na pytanie „O czym należy pamiętać kierując się honorem i odwagą”. Zobaczyliśmy bajkę „Strażak Sam i bohaterowie burzy”. Przeczytaliśmy bajkę terapeutyczną „Strach ma wielkie oczy”, oraz rozmawialiśmy także o tym, czego się boimy i jak radzimy sobie ze strachem. Na koniec zajęć przy muzyce relaksacyjnej, dzieci siedzące na dywanie odwróceni plecami do siebie rysowali super bohatera na plecach kolegi/koleżanki. Zadaniem jednej z osób było odgadnięcie jaki bohater jest rysowany na plecach. Na koniec dzieci stworzyły głównego bohatera naszego projektu, który otrzymał imię EMOTEK.

                      

                     

                     

              

            


     Przystępując do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne nawet nie przypuszczaliśmy jak ciekawa i odkrywcza będzie to podróż. Wydawać by się mogło, że w plastyce, w twórczym działaniu mieliśmy okazję wypróbować już wielu metod, technik. A jednak zostaliśmy zaskoczeni. Organizatorzy postawili przed nami nowe wyzwania. Pojawiło się malowanie lodem, robienie papieru. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że w tworzeniu nie chodzi o efekt końcowy, a o samo działanie. Udział w projekcie był dla nas niezwykłą inspiracją. Z podanych pomysłów będziemy czerpali pełnymi garściami.

                                              Bezpieczeństwo w Internecie to bardzo ważny temat, a zwłaszcza teraz kiedy to nawet nauka w szkole odbywa się za jego pośrednictwem. 9 lutego 2021r. w sali świetlicowej nr 4 obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami jakie występują w wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o prezentację multimedialną. Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci miły okazję rozwiązać quiz o bezpieczeństwie w sieci oraz zaprojektować plakat przedstawiający jak bezpiecznie korzystać z Internetu.            

                 Każde z zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu zostało uczniom wyraźnie przedstawione oraz szczegółowo omówione. Omawiane na zajęciach zagrożenia to:

     Niebezpieczne kontakty

     Szkodliwe treści

     Uzależnienia

     Cyberprzemoc

     Wypełnianie formularzy w sieci bez wiedzy rodziców

     Kradzież danych osobowych

     Wirusy

                 Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również jak unikać ww. zagrożeń i przede wszystkim  jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu. Wiedzą również gdzie i do kogo zwrócić o pomoc w przypadku zauważenia niepokojących sygnałów w Internecie. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach, odpowiadały na zadawane pytania, dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Internetu.

      

      

      


     Kolejna edycja w której bierzemy udział.

                           


      

     Tydzień z Łamigłówkami.

     Dzieci z sali nr 4 stworzyły piękne potworki, zabawa była przednia, dzieci zadowolone ze swoich dzieł.

     Podczas cotygodniowych zajęć drugie życie dostały tzw dary natury, które czekały na taką pogodę jaką mamy teraz 🌨 Dzięki łaskawości aury, nasze oczy cieszą lodowe witraże. Brawo zdolni, młodzi z sali nr 2

                        


     Mówiąc o bezpieczeństwie w sieci pokusiliśmy się o wykonanie kultowej gry Tetris. Wersja gry bez prądu jest prosta w wykonaniu, ale już nie taka łatwa w użyciu. Jej ułożenie to niezła łamigłówka, ale takie zadania w świetlicy nr 2 bardzo lubimy 👍


     Jak karnawał to koniecznie maski:) Wykonane przez dzieci z sali 1.

                                               


                                 

      


     Wróciliśmy! Kolejna odsłona Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne.

     Tym razem malowaliśmy na firance. Zofia i Krzysztof z klasy pierwszej wykonali interesujące prace. Brawa dla młodych artystów 👋


     Wystartowaliśmy!

     Świetlica szkolna nr 2 rozpoczęła projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci: Lekcje z klasą: Jak odczytywać emocje. Pierwsze pytanie, na które szukaliśmy odpowiedzi brzmiało: czy można uczyć się szybciej? Weszliśmy do Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi. Zapoznaliśmy się z ciekawostkami dotyczącymi mózgu Przećwiczyliśmy oddychanie przeponowe i wykonaliśmy ćwiczenia przekraczające linię środka. I choć to wszystko brzmi bardzo poważnie to zapewniamy, że zabawa była przednia zwłaszcza wtedy, gdy galaretka brzoskwiniowa udawała mózg 🧠 😀 Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

            

                          


     Ciąg dalszy Projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci :Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje część druga. Podopieczni świetlicy nr 2 zastanawiali się : Jak się uczyć koncentracji uwagi? Podczas zajęć wystawiliśmy na próbę nasze zmysły, wysłuchaliśmy opowiadania o zdekoncentrowanym Jasiu. Na koniec uczyliśmy się jak radzić sobie z niełatwymi zadaniami. Zobaczymy co będzie dalej...

           

      


     Podczas cotygodniowych zajęć drugie życie dostały... pomarańcze, a właściwie ich wydrążona skórka, z której powstał karmnik dla ptaków 😀 Połączyliśmy przyjemne - smak i aromat cytrusów z pożytecznym - pomoc ptakom. Ekologiczny karmnik po wypełnieniu go ziarnem zawisł na drzewie przy boisku szkolnym. Takie akcje to my w świetlicy nr 2 lubimy najbardziej ❤️

                        MegaMisja w świetlicy


     Zajęcia rozwijające zdolności" Od akwareli do pasteli" pod kierunkiem Pani Małgosi w sali 1 mają wielu zainteresowanych, niedługo zabraknie nam tablic na te wspaniałe prace:)🙃


     🍁W ramach ,,Marzycielskiej poczty”, dzieci z sali nr 1 wykonały 32 listy z pozdrowieniami dla nieuleczalnie chorej dziewięcioletniej Julki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w to przedsięwzięcie i wykazali się podczas wspólnych rozmów dużą empatią.❤️❤️❤️🍂🍁🍂

      


     #Jeż

     Szalone popołudnie na kółku:

     Szalony Artysta w sali 3.

      


     Na dzisiejszych zajęciach z cyklu: Drugie życie rzeczy trudno było zachować kamienną twarz. Uśmiech nie schodził nam z buzi 😘 Drugie życie dostały dziś wytłaczanki na jajka 🥚. Brawo dzieciaki !

      

           Dzieci ze świetlicy nr 4, zrealizowały 1 moduł projektu - KREATYWNOŚĆ w ramach innowacji pedagogicznej. W sali została wykonana gazetka oraz kącik emocji. Świętowaliśmy "Dzień kropki" wspólnie z Vashti odkrywając swoje mocne strony. Na dużym arkuszu szarego papieru dzieci odrysowały kontur jednego dziecka i z tego konturu wykonały postać głównego bohatera opowiadania o Vashti. Stworzyliśmy własne kropki, które ożyły dzięki aplikacji quiver, wzbudziło to u dzieci wiele pozytywnych emocji. Dzieci wykonały plakaty ukazujące znaczenie słowa kreatywność. Nauczyliśmy się kilku grzecznościowych słów w języku migowym( proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia). Dzieci zaznaczały na termometrze swoje samopoczucie przed i po zajęciach. Rozmawialiśmy również o tym w czym jesteśmy dobrzy, jakie mamy talenty i zdolności.

      

      


     Dzieci z sali świetlicowej nr 4 wykonały "Koło emocji”. Nazywanie swoich własnych uczuć i emocji jest czymś, czego powinniśmy uczyć się w szkole podstawowej. Jest to bardzo ważny krok. Czasami nie radzimy sobie z własnymi uczuciami właśnie dlatego, że nie jesteśmy ich świadomi. Dopiero ich etykietowanie pomaga nam lepiej je zrozumieć i „rozplątać”.

      


     SALA 2

     Dumni jak pawie rozpoczęliśmy cykl zajęć: Drugie życie rzeczy czyli plastyczny recykling. Praca paliła się nam w rękach:)

      


      


     Nasza świetlica jest w MegaMisji!

      

      

      


      


      

           Rok szkolny 2019/2020

           

               e-mail: swietlica.sp312@wp.pl     Szanowni Państwo! Kochani uczniowie!

      

     Ruszamy z wyzwaniem sportowym „Baby Shark”, czyli w tłumaczeniu „Mały Rekin”, które będziemy realizować przez cały maj. Wyzwanie to jest dla wszystkich uczniów szkoły, ich bliskich, nauczycieli oraz wszystkich chętnych.

     Do wyzwania wystarczą tylko: dobry humor oraz zapał sportowca!

      

     Start: 1 maja

     Meta: 31 maja

     Co będziemy robić?

     • Od 1 maja odtwarzamy codziennie (poza niedzielami) filmik „Baby Shark” (link: https://www.youtube.com/watch?v=LurCQ9XGkt0| )
     • Odtwarzamy go i powtarzamy ruchy w rytmie, wg instrukcji na filmiku.
     • Po wykonaniu ćwiczeń, odhaczamy w kalendarzu (w załączniku) dzisiejszy dzień np. krzyżykiem, kwiatkiem, jak chcecie.

     Możecie też wpisać kto Wam towarzyszył w danym dniu J.

     • Ciekawą opcją jest umówienie się z kolegami online na zrobienie wyzwania razem np. przez kamerkę! Dobry humor gwarantowany!
     • Po wyzwaniu zachowajcie proszę swoje wypełnione kalendarze. Po powrocie do szkoły zrobimy sobie spotkanie gratulacyjne i może ostatni wspólny challenge? ;)

     Trzymam mocno kciuki!

      

     p. Magdalena Błaszczyk

     (świetlica, sala 4)

      

     KALENDARZ_.pdf

     Baby_Shark_opis.docx

      


     Szanowni Państwo! Kochani Uczniowie!

     Na stronie Naszej świetlicy szkolnej oraz na Facebooku świetlicy umieszczona została pierwsza część komiksu „Koronawirus’ek- historia prawdziwa”. Chciałabym, abyśmy tworzyli go dalej razem! Zapraszam Wszystkich uczniów z klas 1-3, aby z pomocą rodziców/opiekunów/starszego rodzeństwa, wysyłali do mnie pomysły na dalszą część komiksu! Ta historia jest NASZĄ WSPÓLNĄ historią! Pomysły można przesyłać do mnie poprzez wiadomości Librus lub na maila: sala2swietlica@gmail.com

     Zapraszam! Dorota Czarnecka

     Koronawirusek - historia prawdziwa cz.1
     autor: Dorota Czarnecka

     Koronawirus_ek-2(1).pdf

     Koronawirusek - historia prawdziwa cz.2

     Koronawirus_ek-2(2).pdf

     Koronawirus_ek.pdf cz. 3


     W maju odbył się konkurs świetlicowy pt.: „Zdrowy posiłek”,  skierowany był do uczniów uczęszczających  do świetlicy szkolnej.  Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ilustrację zdrowej potrawy wraz z przepisem na tą potrawę. Otrzymaliśmy trzy piękne pracę, wszyscy uczestnicy otrzymali pierwsze miejsce. GRATULUJEMY!

     Oto laureatki konkursu:

      Lena Z. kl. 3c

     Julia J. kl.3b

     Nadia K. kl.1g

              

       

      


     ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     „KIM ZOSTANĘ W PRZYSZŁOŚCI”

      

     W maju 2020r. w  naszej świetlicy został przeprowadzony Konkurs Plastyczny - „Kim zostanę w przyszłości”.

     W związku z tym, że obie nadesłane prace spełniły wszelkie niezbędne kryteria, a wybór był bardzo trudny, organizatorzy postanowili przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca dla:

     Łucji P.  z kl. I f  i  Patryka K. z kl. II c

      Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy, poniżej prezentujemy ich prace.

      


     PALCEM PO MAPIE -

     PODRÓŻ PO EUROPIE

     18.05. - 22.05.2020r.


     SALA 1

      

     https://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-image

     GRA - UKRYTE PAŃSTWA

     Nowy_Prezentacja_programu_Microsoft_PowerPoint.pptx

     opis_do_tabeli_-_wydruk.docx

     tabela_-_wydruk.docx


     SALA 2

      

     https://view.genial.ly/5ebd957d3ea9560d96574180/interactive-image-interactive-image


     SALA 3


     POZNAJEMY ZAWODY

     11.05.-15.05.2020r.


     ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

     Zapraszamy do udziału w Świetlicowym Konkursie Plastycznym

     ,,Kim zostanę w przyszłości”

     Cele konkursu:

     - zachęcenie uczestników do wyrażenia pragnień dotyczący wyboru zawodu,

     - rozbudzanie wyobraźni,

     - umożliwienie dzieciom ekspresji twórczej.

     Zasady konkursu:

     - konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej ,

     -  pracę plastyczną wykonujemy na kartce w formacie A4 lub A3,

     - technika wykonania pracy dowolna,

     - w ocenie pracy będą brane pod uwagę: staranność wykonania, czytelność jej przekazu i ogólne wrażenie estetyczne,

     - po samodzielnym wykonaniu przez dziecko pracy, rodzic fotografuje ją (wyraźne zdjęcie lub skan )  i wysyła , wraz z  podpisaną wcześniej zgodą na udział w konkursie,

     - organizatorem konkursu są wychowawcy z sali 1,  ze względów organizacyjnych prace nadsyłamy do p. Małgorzaty Czerwińskiej,

     na adres e-mail: malgorzata.czerwinska@sp312.waw.pl

     -  z przodu każdej pracy ( w górnym lewym rogu) powinny znaleźć się następujące dane: tytuł pracy, imię, wiek, sala świetlicowa ( przykład: ,,W przyszłości chcę zostać lekarzem”, Anna,         7 lat,  sala1), bardziej szczegółowe dane umieszczamy tylko w formularzu zgody,

     - przesłane prace i formularze przechodzą na własność organizatorów,

     - termin nadsyłania prac upływa 18.05.2020r.,

     - wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22.05.2020r.,

     - zwycięzcy otrzymają dyplom (dyplomy zostaną przekazane przez Librus), a ich prace będą umieszczone na stronie świetlicy,

     - prace nieprawidłowo opisane lub bez zgody nie będą brane pod uwagę.

     Powodzenia!!!

     Organizatorzy - wychowawcy z sali nr 1

     Zgoda_rodzica.docx


     SALA 1

     Krok po kroku...Kwiaty w wazonie

     Kwiaty_w_wazonie-tworzenie_obrazu_krok_po_kroku(1).pptx


     SALA 2

     https://view.genial.ly/5eb409376780410d578110db/interactive-image-interactive-image


     SALA 3


     SALA 4

     WZÓR TANGRAMU DO WYDRUKOWANIA:

     tangram-szablon-kontury.pdf


     SALA 5

     https://view.genial.ly/5e8750882c0cec0d9d2cd51b/interactive-image-interactive-image

     Łamigłówki mądrej główki:

     łamigłówka_zawody(1).pdf


     https://view.genial.ly/5eb2de001e57b80d8fc03cfd/presentation-zawody-naszych-rodzicow


     SALA 6

     https://view.genial.ly/5eb885f12fb48d0d930bc9f0/presentation-poznajemy-zawody

     WZÓR TANGRAMU  i REBUSY DO WYDRUKOWANIA:

     tangram-szablon-kontury.pdf

     rebusy.doc

     Pomysł na wykonanie pracy plastycznej:

     Kwiaty dla Pielęgniarek w Dniu ich święta,

     które przypada 12 maja

     IMG_Dla_pielęgniarek.pdf


     WIEM CO JEM,

     RZECZ O DOBRYM ODŻYWIANIU

     04.05.-08.05.2020r.


     Konkurs świetlicowy „Zdrowy posiłek”

     1. Cele konkursu:

     • wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ilustrację zdrowej potrawy wraz z przepisem na tą potrawę,
     • zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowej żywności i zdrowego odżywiania,
     • wyzwolenie radości i satysfakcji płynącej z aktu tworzenia.

     2. Regulamin konkursu:

     • konkurs adresowany jest do dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej.
     • format A3, technika płaska,  
     • każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą następujące       dane: imię, nazwisko, klasa
     • zdjęcie pracy proszę wysyłać na adres malgorzata.jazwiec@sp312.waw.pl
     • termin oddania prac 14.05.2020r.
     • dyplomy za udział zostaną wysłane do rodziców poprzez dziennik elektroniczny Librus
     • nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

     3. Kryteria oceny:

     • estetyka wykonanych prac,
     • kreatywność,
     • zgodność pracy z tematem

     SALA 1

     https://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-image

      

     Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

     Dlaczego_warto_jes__c___owoce_i_warzywa.pptx


     SALA 2

     https://view.genial.ly/5ea9d8aec6d9310d817d5c50/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5ea9d8aec6d9310d817d5c50/interactive-image-interactive-imahttps://view.genial.ly/5ea9d8aec6d9310d817d5c50/interactive-image-interactive-image


     SALA 3

     https://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5ead1a2532376f0d7de4035b/interactive-image-interactive-imaghttps://view.genial.ly/5eac20267b8ef50d76d1c07e/presentation-wiem-co-jem-sala-3

      


     SALA 4

     https://view.genial.ly/5ea99eae5fd11c0dc49e297a/presentation-untitled-genially 


     SALA 5

     https://view.genial.ly/5ead7479eacf4c0d6716b282/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5ead7479eacf4c0d6716b282/interactive-image-interactive-image

     PREZENTACJA:

     zdrowe_odzywianie-_prezentacja(2).pdf


     SALA 6

     https://view.genial.ly/5ead5a02eacf4c0d6716a4d2/interactive-image-interactive-image     Dzień Ziemi - Cuda natury

     15.04. - 24.04.2020r.


     BIAŁO - CZERWONY MAJ!

                   

     https://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagev


     SALA 1

      

     https://view.genial.ly/5e8b915808da3f0e02988897/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8b915808da3f0e02988897/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8b915808da3f0e02988897/interactive-image-interactive-image


     Sala 3

     https://view.genial.ly/5e8c1ef82f4c5b0e17fd3bc2/presentation-zyczeniahttps://view.genial.ly/5e8c1ef82f4c5b0e17fd3bc2/presentation-zyczeniavhttps://view.genial.ly/5e8c1ef82f4c5b0e17fd3bc2/presentation-zyczeniahttps://view.genial.ly/5e8c1ef82f4c5b0e17fd3bc2/presentation-zyczeniahttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imahttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imahttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagevvvhttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactivehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-image


     Sala 4

      

     Sala 5

     https://view.genial.ly/5e8750882c0cec0d9d2cd51b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8750882c0cec0d9d2cd51b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8750882c0cec0d9d2cd51b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8750882c0cec0d9d2cd51b/interactive-image-interactive-image


     Sala 6

     https://view.genial.ly/5e8834eed5aa510e32b78f96/guide-sala6

     Propozycje do druku:

     1) IMG_przyslowia.pdf

     2)  IMG_krzyzowka.pdf

     3) IMG_kolorowanka.pdf

     4) IMG_gotujzdzieckiem2.pdf

     5) IMG_gotujzdzieckiem1.pdf


     Sala 2

     https://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image

      

     https://view.genial.ly/5e9ecc0d43a2920da1d5bc68/interactive-image-interactive-image

     https://view.genial.ly/5e971f03d82ffd0dbf06746e/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e971f03d82ffd0dbf06746e/interactive-image-interactive-image


      

     TEMAT TYGODNIA:

     Tradycje Świąt Wielkanocnych

     06.04.2020 - 08.04.2020


      

     Sala 5

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/5e8e3cb1124be30da50abc81/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


     Sala 6

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


     Sala 1

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


     Sala 4

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/5e8c1ef82f4c5b…/presentation-zyczenia


     Sala 2

     Zapraszamy:

      

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-imag…


     Sala 3

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image

      


     TEMAT TYGODNIA:

     Weź nie Pytaj, Weź Poczytaj

     30.03.2020r. - 03.04.2020r.


     Sala 6

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/5e8834eed5aa…/guide-untitled-genially


     Sala 5

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


     Sala 3

     Zapraszamy:

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


      

     https://view.genial.ly/5e861ea3260c290e3992d581/social-action-untitled-geniallyv


      

     https://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imageŚwietlica poleca - książka na dziś:

      

     https://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e8710d12c0cec0d9d29170a/interactive-image-interactive-imag

      

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image

      


     Z WIZYTĄ U BOCIANA

      

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image


     SPOTKANIE Z MISTRZEM

     https://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagevvhttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imaghttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-imag…


     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagevvvvvhttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-image

     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imag

     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-int


     https://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-
     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interac

     https://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e835b61260c290e397607ff/interactive-iKochani ! dziś zapraszamy Was do wysłuchania książki -

     pt. KAROLCIA

     cz. 1. https://www.youtube.com/watch?v=0xh6pNiWwWc
     cz. 2 https://www.youtube.com/watch?v=9LWld4C8rno

     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagev

     https://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imahttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imhttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagevhttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e839801ba81d90dfb22d34b/interactive-image-interactive


     https://wolnelektury.pl/ – to całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera również audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

     https://lektury.gov.pl/


     ZAPRASZAMY DO NASZEJ ŚWIETLICY ONLINE

     https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image

     https://view.genial.ly/5e7caa382be3850d9c933273/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e7caa382be3850d9c933273/interactive-image-interactive-imagev

     https://view.genial.ly/5e7caa382be3850d9c933273/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e7caa382be3850d9c933273/interactive-image-interactive-imagehttps://view.genial.ly/5e7caa382be3850d9c933273/interactive-image-interactive-imag


     Zabawy matematyczne z chustą animacyjną systematycznie odbywają się w sali numer 1.

     Nauka poprzez zabawę, to co dzieci lubią najbardziej.


     Dnia 28 lutego 2020 roku w świetlicy odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, podczas których we wszystkich salach zaprezentowano prezentacje multimedialną i pogadankę na temat zagrożeń w sieci. Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwość. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się. Rozmawiano też o tym, jak należy zachowywać się w Internecie, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty. Uczniowie przygotowali też plakaty dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

      

                                                 


     Przedstawienie z Okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez dzieci z sali 1z klasy II b i I a pod czujnym okiem nauczycielek Pani Marioli, Pani Małgosi i Pani Krysi.


     Kolejny bal i kolejne karnawałowe szaleństwo!
     Sala numer 2 przy rytmach disco pokazała jak fantastycznie można się bawić!

       

      


     Bal Karnawałowy w świetlicy nr 6 trwał w tym roku aż dwa dni! 😉💃🕺🥳🎉 Pomysłowość Dzieci jest niesamowita, przyszły pięknie poprzebierane 👩‍🚀👩‍🚒👮‍♂️👷‍♂️👸👰🦸‍♂️🧜‍♀️🧛‍♂️😁
     Były tańce i zabawy integrujace, konkursy ze słodkimi niespodziankami 🍬🍭 Dzieci miały ponadto możliwość ponownego przebrania się za pomocą wymyślnych gadżetów i zrobienia zdjęć na fotościance 📸
     Punktem finalnym były wybory Króla i Królowej Balu 🎉🤴👸🎊
     Wszyscy świetnie się bawili i już nie możemy się doczekać następnego balu 🤩 Do zobaczenia za rok!

      

        


     Bal Karnawałowy w sali 1  

      


     Bal Karnawałowy w sali numer 5


     14 stycznia 2020 w naszej świetlicy doszło do niecodziennego wydarzenia.Wychowawcy ze świetlicy wystawili dla dzieci noworoczne przedstawienie pt. " Bal pod choinką" w reżyserii Pani Alicji Kolmus.
     Oto krótka fotorelacja z tego kulturalnego wydarzenia
     .

      

      


     Zdolni niesłychanie!

     Upominki dla Babci i Dziadka


     22 stycznia 2020 gościliśmy w sali 3 Komendanta Żandarmerii Wojskowej.W ramach zajęć z doradztwa zawodowego Pan pułkownik opowiedział dzieciom o swojej pracy i pasji do tego co wykonuje na co dzień. To było fascynujące spotkanie,długo zapadnie dzieciom w pamięci.


     Ach ! Cóż to był za bal w sali nr 3!
     Przybyli wszyscy miłośnicy dobrej zabawy.Nawet Renifer wpadł
     na balangę. Nie obyło się bez konkursów i wyboru Króla i Królowej Balu.
     Muzyka do teraz gra nam w uszach.

      

      


     9 stycznia 2020 roku w sali nr 3 odbyły się warsztaty dla dzieci dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty przeprowadzili wyspecjalizowani ratownicy medyczni z fundacji EleTaxi. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak należy zachować się będąc świadkiem wypadku oraz poznawały schematy udzielania pomocy poszkodowanym.

      


     Realizujemy założenia szkolenego programu " Akademia Młodego Smakosza" - apetyczne i pouczające zajęcia kulinarne w sali numer 3.


     Już wszystko jasne!
     Mamy zwycięzców konkursu "Coś z niczego":
     3 miejsce sala 3- gra ekologiczna
     2 miejsce sala 6 - świat Minionków
     1 miejsce sala 4 - morski świat
     Brawa dla wszystkich!

      


     "Dzieci - to przyszli ludzie. Więc dopiero będą, więc jakby ich jeszcze nie było. A przecież jesteśmy: żyjemy, czujemy, cierpimy".

      


     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY

       

       

        


     Zdrowie - co oznacza to pojęcie, jaki ma wpływ na nasze życie, sposoby ochrony zdrowia/życia  - spotkanie ze szkolną pielęgniarką.

      15 listopada 2019 roku uczniowie klasy III A i III G w świetlicy szkolnej spotkali się z pielęgniarką  panią  Jolantą Książyk. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

     Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania
     o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy prawidłowo ułożyć osobę przy skręceniu, złamaniu ręki
     jak zabezpieczyć złamanie, jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Dzieci z pewnościa zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

      


     Prace kulinarne to jedne z ulubionych przez dzieci zajęć w świetlicy. W sali nr 1 świetliczaki poznawały właściwości odżywcze owoców i samodzielnie wykonały sałatkę owocową. Do jednej miseczki z owocami dodaliśmy jogurt naturalny tym samym wzbogacając smak. Smakowało wybornie, każdy wziął dokładkę.


     XIII Dzielnicowy konkurs plastyczno- ekologiczny
     "W Tajemniczym Świecie Przyrody: Szkiełko i Oko - Podpatrywanie Cudów Natury". Prace wykonane przez dzieci z sali 3.

      

      

      


     Chmury wcale nie muszą być zwiastunem nadchodzącego deszczu. Wiedzą o tym dzieci ze świetlicy 3, które ostatnio wykonywały takie wesołe chmurki i zaniosły   je uśmiechnięte w świat "Co dajesz - wraca do ciebie ze zdwojoną siłą".


     Jesień w  kolorowej świetlicy to czas pełen plastycznych inspiracji

      

      

      

       

      


      


     „Zamiast soku” - zabawa badawcza, uświadomienie dzieciom ile łyżek cukru jest w ich ulubionych soczkach i jak wpływa to na zdrowie, przygotowanie koktajlu
     mleczno - owocowego.

     11 października to dzień, który poświęciliśmy na wykonanie koktajli zdrowych i kolorowych, mleczno - owocowych. W naszej szkole bardzo dużo czasu przeznaczamy na edukację o zdrowym żywieniu. Realizujemy projekt „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”. Nasz koktajl pięknie wpisuje się w ten projekt. Robiliśmy koktajle z najróżniejszych owoców i mieszanek owocowych z  jogurtem naturalnym lub mlekiem.  Wszyscy wiemy, że cukier zawarty w owocach, zwany fruktozą, jest znacznie zdrowszy i lepiej przyswajalny od cukru białego. Nasze koktajle były przepyszne i wiele osób załapało się na małe co nieco. Wszyscy stwierdzili, że był tak smaczny, że ,,palce lizać". Polecamy wykonywanie takich koktajli w domu. Spróbujcie! To na pewno nic trudnego.

       

            „Jesienny challange” - zrób jesienne drzewo, ale niczego nie rysuj! Klasa 2c

       

      


     Nowy rok szkolny rozpoczynamy udziałem w międzynarodowym projekcie. Koordynatorem jest Pani Małgorzata Jaźwiec, uczestnikami dzieci z naszej kolorowej świetlicy.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      


     Rok szkolny 2018/2019

     V Dzielnicowy Turniej Piłkarski -" Talenty świetlicy" za nami.Było mnóstwo emocji i wspaniałej rywalizacji. Młodzi piłkarze dali z siebie wszystko, pokazali prawdziwą grę! Zwyciężyła nasza drużyna ! Brawo SP 312!

      


         Rozstrzygnięcie konkursu na ilustrację do książki pt. "Szarka."

     Konkurs zorganizowany został w ramach zajęć czytelniczych w sali 3.


                  

           13.05.2019r. w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny

     z cyklu, "Rysowane tu i teraz”.

     Tym razem zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wiersza J. Tuwima "Spóźniony słowik”.Uczniowie wykazali się jak zwykle dużą kreatywnością, a o to i nasi finaliści:

      

     Miejsce I-Kornelia Kopystyńska kl. IIa

     Miejsce II-Malwina Krawiec kl. Ig

     Miejsce III-Klaudia Czorniej kl. IIg

     Wyróżnienie-Maja Kalbarczyk kl. Ib

     Wyróżnienie-Amelia Dobkowska

                                        


       Kiedy zbliża się Dzień Mamy dzieci w świetlicy przygotowują upominki.Tulipany, laurki, broszki... z kolei dzieci z sali 3 wykonały z masy solnej przepiękne serca.Wysuszone, ozdobione i okraszone wielką miłością 26 maja wręczone Ukochanym Mamom!

        


       Dzieci ze świetlicy nr 6 przygotowały dla swoich Mam takie oto Kwiatki na Dzień Matki.

     Z ich pomocą i w ramach współpracy, również młodsze dzieci z klasy 0D miały możliwość zrobić swoim Mamom podobną niespodziankę Doniczkowe tulipany będą kwitły do końca świata i jeszcze dzień dłużej!
     Kochanym Mamom z okazji ich święta życzymy miłości ich Pociech oraz mnóstwo radości i wzruszeń.

          

          

      


        W ostatni piątek sala 3 zamieniła się w prawdziwą salę operacyjną! Odwiedziła nas mama uczennic z naszej sali, która jest lekarzem. Opowiedziała nam o profilaktyce i higienie, zdrowych nawykach żywieniowych, a przede wszystkim umożliwiła dzieciom przeprowadzenie operacji.Chorym pacjentem na szczęście była papryka, ale nasi mali lekarze poradzili sobie idealnie z tym zadaniem.

        

           

      


        Od dawna wiadomo, że SPORT to zdrowie.
     I właśnie z tego powodu 8 maja 2019 roku w świetlicy odbył się Mini Turniej lekkoatletyczny -Sztafeta. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I -II. Zabawa była przednia, zdrowa rywalizacja i dużo radości.
     A zwycięzca?.....wszyscy byli zwycięzcami!

      

      

      


       Świetlica jest miejscem, gdzie dzieją się magiczne rzeczy. Mogli się o tym przekonać uczniowie z sali 3 na zajęciach, podczas których pod czujnym okiem Pani Agaty wykonywali eksperymenty chemiczne.

             

          

         


       Coraz więcej wiosny gości w świetlicy nr 6 🌷🌷🌷 Dzieci z pasją
     i zaangażowaniem formowały różnokolorowe papierowe tulipany z wykorzystaniem techniki origami. Powstały takie cudeńka.

            

        


        W świetlicy nr 6 co roku szczególnie świętowany jest Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Dzień Kobiet obchodzimy jako Dzień Babeczki, a Dzień Mężczyzn jako Dzień Ciacha. Wtedy też każda duża i mała kobietka oraz każdy duży i mały chłopak obdarowywani są słodkościami: babeczką muffinką oraz kawałkiem ciasta - przygotowanymi przez panie ze świetlicy. Dodatkowo dzieci przygotowały w tym roku papierowe tulipany origami oraz babeczkowe i ciachowe dekoracje, którymi udekorowaliśmy nasze świetlicowe gazetki Dla zaglądających do naszej świetlicy tego dnia Pań i Panów również nie zabrakło słodkich wyrazów sympatii.

          

                


     ”Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej..."
     Ale u nas w świetlicy tylko lepiej!

     Udowodnili to dziś uczestnicy I Festiwalu Piosenki Radosnej.
     Wszyscy zachwycili nas wysokim poziomem wykonania utworów,nietuzinkową interpretacją i radością podczas śpiewania.
     To był udany dzień !

      

       

         

      

      

       

       

          

       

      


     Chociaż za oknami jeszcze niespecjalnie ciepło, u nas w każdej sali świetlicowej wiosenne klimaty. Zabawy przy muzyce, nauka piosenek i oczywiście przygotowanie sal na przyjście wiosny.

                          

         


     W ramach zajęć czytelniczych w sali numer 1 systematycznie odbywają się zajęcia, podczas których starsi koledzy czytają młodszym.

     Tym razem utwory Ewy Szelburg - Zarembiny.

       

       


     Karnawał już za nami...

      

          

              

          

            


      


      

      

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
   • sp312@edu.um.warszawa.pl
   • 022 671-11-66 - SEKRETARIAT 022 613-93-44 - SP 312 UMIŃSKIEGO 11 FAX 022-672-19-50
   • ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa Poland
   • GODZINY PRACY SEKRETARIATU PRZYJĘCIA INTERESANTÓW: 8.00-10.00 i 12.00-16.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych