• Złożenie kwiatów na grobie Kamili Skolimowskiej

• 18.02.2022 roku minęła już kolejna rocznica śmierci naszej patronki obiektów sportowych Kamili Skolimowskiej.
            Wszyscy pamiętamy i wspominamy najmłodszą Mistrzynię Olimpijską, wspaniałą sportsmenkę i osoba o wielkim sercu. A dla uczniów SP 312 wielki autorytet nie tylko w dziedzinie sportu.

Jak co roku w rocznicę śmierci składamy kwiaty na grobie i przy pomniku na rondzie imienia Kamili Skolimowskiej.

Pamiętamy!
            Dyrekcja SP 312, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

• III MIEJSCE W DZIELNICOWYCH ZAWODACH SPORTOWYCH W RAMACH WOM W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT GRUPY STARSZEJ

• Miło nam poinformować, że reprezentacja dziewcząt SP 312 zdobyła III miejsce w dzielnicowych zawodach w piłce koszykowej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - grupa starsza.

Drużyna SP 312 wystąpiła w następującym składzie:
            Maja Murić 7D
            Julia Widerska 7D
            Ada Utrata 7L
            Nadia Brzeska 7L
            Maja Chomiak 8B
            Aleksandra Suchenek 8B
            Lena Smolińska 8E
            Wiktoria Kędzierska 8F
            Maja Zubowicz 8F
            Carmel Ngangu Nduantoni 8H
            Julia Mitura 8H
            Maja Teperek 8i
            Hania Kolasa 8i
            Aleksandra Ziomek 8i

WYNIKI
            I miejsce SP 141
            II miejsce SP 143
            III miejsce SP 312

Szczególnie emocjonujący był mecz SP 312 z SP 141 który zakończył się wynikiem 14:15 niestety na niekorzyść naszej drużyny. :(, ale duże brawa dla naszej reprezentacji, bo dziewczyny walczyły do ostatniej sekundy i chyba zabrakło nam trochę szczęścia!

Wszystkim uczestniczkom zawodów gratulujemy sportowego ducha walki zgodnie z zasadami fair play, a kibicom za wspaniały doping naszej reprezentacji !!! :)

Opiekun drużyny
            Monika Durjasz

• LV Warszawska Olimpiada Młodzieży

• 27 stycznia 2022r. w SP 47 (Ursynów) nasza młodzież w składzie Adam Zbierada 8A I Aleksander Ochal 7A reprezentowali Pragę Południe na LV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie stołowym. Dali z siebie wszystko I zajęli II miejsce, a więc zostali wicemistrzami Warszawy. Jeszcze nikt z naszej szkoły nie wspiął się, aż tak wysoko!
            Tym samym awansowali wyżej I teraz wraz z Białołęką będą reprezentować Warszawę na szczeblu mazowieckim.
            WIELKIE GRATULACJE!!!

• Dzielnicowe zawody tenisa stołowego w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

• 17 stycznia 2022r. w SP 135 odbyły się dzielnicowe zawody tenisa stołowego. Nasza szkoła startowała w czterech kategoriach: dziewczynki młodsze i starsze oraz chłopcy młodsi i starsi.

Dziewczęta starsze - młodzież w składzie:
            - Lena Smolińska 8E
            - Daria Wiśniewska 7L
            - rez. Nadia Brzeska 7L
            zajęły II miejsce i zostały wicemistrzyniami dzielnicy Praga Południe.

Chłopcy starsi - młodzież w składzie:
            - Adam Zbierada 8A
            - Aleksander Ochal 7A
            zajęli I miejsce i zostali mistrzami dzielnicy Praga Południe oraz awansowali wyżej. Będą reprezentować naszą dzielnicę w LV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

• LV WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - GRUPA MŁODSZA

• Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców SP 312  doszła do ćwierćfinału w Warszawskich zawodach w piłce ręcznej chłopców ( grupa młodsza) zdobywając miejsce od 7-12 w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Gratulujemy!!!

• WYCIECZKA DO MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI - KLASY 8A I 8C

• Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno
            z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Od 5 listopada 2006 r. ma swoją siedzibę w Centrum Olimpijskim.
            Klasa 8A i 8C miały możliwość obejrzenia zbiorów muzeum , które liczą ponad 45 tys. eksponatów - są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego: medale, żetony, plakiety, puchary, odznaki sportowe i turystyczne oraz monety, sztandary, flagi, proporce i emblematy, stroje i sprzęt sportowy, akcesoria podróżne, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki (rzeźby, malarstwo, grafika, medale artystyczne, tkanina) o tematyce sportowej, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, 56 tys. fotografii, 16 tys. książek oraz ponad 2 tys. dokumentów i archiwaliów. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.

Dodatkowo uczniowie z klasy 8A i8C wzięli udział w lekcji muzealnej pt. Antyczna Grecja, ojczyzna stadionów, edukacji i sztuki

• FINAŁ DZIELNICOWYCH ZAWODÓW W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH WOM

• Dnia 19.10.2021 roku w naszej szkole odbył się finał Mistrzostw Dzielnicy Praga Południe w piłce ręcznej chłopców (grupa młodsza).

Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców SP 312 zdobyła I miejsce w dzielnicowych zawodach w piłce ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Drużyna SP 312 wystąpiła w następującym składzie:

Kapitan: Cichoński Stanisław 7J :)

Gołębiowski Wojciech 6A
            Ogorzałek Szymon 6A
            Dudek Kacper 6A
            Pawłowski Stanisław 6A
            Lewandowski Jan 6B
            Dudek Kacper 6B
            Garwoliński Maciej 7C
            Zając Wojciech 7E
            Ziółek Filip 7E
            Krukowski Wojciech 7H