• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – „Słodka przerwa”

• Podczas szkolnego finału

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – „Słodka przerwa”

Zebraliśmy 1134 zł 20 gr

Serdecznie dziękujemy !!!

• "Paczka dla Bohatera"

• W dniu 13.12 została zakończona szkolna akcja "Paczka dla Bohatera".
            Akcja miała na celu pomoc kombatantom znajdującym się w trudnej sytuacji.
            Zebrana żywność, art. chemiczne, słodycze zostały zapakowane i dostarczone do Agencji Mienia Wojskowego w Rembertowie. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi psychologiczno – pedagogicznemu za zorganizowanie akcji i dostarczenie paczek, a darczyńcom za ogromne serce i chęć niesienia pomocy innym.

Bardzo wszystkim dziękujemy !!!

• Zbiórkę artykułów chemicznych

• 13 grudnia zakończyliśmy zbiórkę artykułów chemicznych dla Rodzinnego Domu Dziecka w Gostyninie. Jak widać na zdjęciach otwarte serca naszych uczniów i ich rodziców po raz kolejny nie zawiodły. Wszystkie rzeczy jeszcze przed świętami zostaną przekazane do zaprzyjaźnionego RDD.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom

Katecheci

• Kiermasz Świąteczny

• 10 grudnia,  jak  co roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował Kiermasz Świąteczny.

Wolontariusze oraz uczniowie pod okiem opiekunów  prowadzili sprzedaż świątecznych ozdób, kartek oraz przepysznego ciasta. Tym razem kiermasz odbywał się równocześnie w dwóch naszych budynkach.

Zebraną kwotę 1600 zł  Szkolny Klub Wolontariusza przeznaczy na przygotowanie świątecznych paczek dla podopiecznych Caritas diecezji warszawsko – praskiej w ramach akcji „Wirtualna Choinka”.

W tym roku wybraliśmy Mamy, które samotnie wychowują swoje dzieci .

Przygotujemy im w prezencie poduszki i ciepłe kołdry zgodnie z ich marzeniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

Szkolny Klub Wolontariusza

• DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• Jak co roku wolontariusze wraz z opiekunami z dzielnicy Praga – Południe spotkali się na warsztatach oraz uroczystej Gali w Światowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.

Gospodarzem tegorocznej VII edycji była Szkoła Podstawowa nr 279 im. Batalionów AK Gustaw i Harnaś.

Z tej okazji Burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski przyznaje najbardziej aktywnym wolontariuszom oraz ich opiekunom nagrody.

Wśród nagrodzonych wolontariuszy byli uczniowie naszej szkoły

1. Wiktoria Michałowska kl 8C
            2. Iga Żegota kl 8C
            3. Dariusz Głowala kl 8C

Wyróżnienie otrzymały również opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu:

Pani Justyna Koźlińska oraz Pani Maria Skrzeczyńska

Gratulujemy !!!

• Akcja – „BohaterOn w Twojej Szkole”

• Wolontariusze z SKW przystąpili w październiku do ogólnopolskiej akcji – „BohaterOn w Twojej Szkole”. Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Naszym zadaniem było napisanie kartek lub wykonanie laurek wdzięczności dla bohaterów walczących w Powstaniu Warszawskim. Zanim przystąpiliśmy do jego wykonania, jedna z najstarszych wolontariuszek przygotowała prezentację o Powstaniu Warszawskim dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie zapoznali się z losami młodych wówczas powstańców, ich trudną sytuacją, ich odważną, bohaterską postawą w obronie Warszawy. Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem zabrali się za wykonanie pięknych kartek, redagowanie w nich swoich własnych podziękowań, życzeń dla żyjących uczestników powstania. Niektóre z ich prac można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Nasze kartki przekazaliśmy organizatorom akcji (Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria), a następnie trafią one do rąk powstańców.

• Wolontariusze z klas 7 – 8 włączają się w akcję sprzątania świata.

Zaczynamy od najbliższego otoczenia, aby teren naszej szkoły wyglądał jak najpiękniej.

Jak widać zapału do pracy nie brakuje nikomu.

• Akcja – „MISYJNY TORNISTER”

• Przez cały wrzesień i październik uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję „MISYJNY TORNISTER”. Celem jej była zbiórka materiałów papierniczych i piśmienniczych, które mogłyby wzbogacić szkolne plecaki afrykańskich dzieci z ubogich rodzin. Dzięki wrażliwym i szczodrym sercom wielu osób udało się mam zebrać bardzo dużo: zeszytów, bloków rysunkowych, długopisów, kredek, ołówków, gumek, temperówek, piórników, zakreślaczy, nożyczek itp.

Na zakończenie akcji Wolontariusze z SKW posegregowali i popakowali wszystkie dostarczone (do obu budynków: przy Umińskiego 11 i 12) przybory szkolne. Przekazaliśmy je głównemu organizatorowi akcji – warszawskiemu oddziałowi CARITAS.

Bardzo dziękujemy za życzliwość i hojność!!! Dzięki naszej pomocy dzieci z afrykańskich wiosek, które swój rok szkolny zaczynają w grudniu, pójdą do szkoły z pełnymi plecakami :)

Szkolne Koło Wolontariatu (SKW)

• „Sprzątania świata”

• Szkolne Koło Wolontariatu klas VII-VIII coroczną akcję „Sprzątania świata” rozpoczęło sprzątaniem w szkole. Niepotrzebne papiery, plastikowe zakrętki, stare magnetofony, stroje zostały posegregowane przez wolontariuszy i znalazły miejsce we właściwych pojemnikach. To dopiero początek wielkiej akcji, jak widać wolontariuszom zapału nie brakujesmiley