• Razem Na Święta

     

    Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Działania realizowane w ramach szkolnych akcji charytatywnych i kół wolontariatu wzmacniamy w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób, i nie tylko, czeka na pomoc, wsparcie czy zwykłe gesty życzliwości. Nasza szkoła od kilku lat przyłącza się do wielu akcji.

    W tym roku, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło wszystkich do udziału  w trzeciej edycji akcji ,,Razem na Święta''.

     

    Przyłączyliśmy się do akcji MEN wraz z naszymi inicjatywami:

    GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

    Akcja zbiórki darów na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku Na Paluchu.  Akcja odbyła się w dniach 14-18.12.2020r. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy, w tym karmy, smyczy, obroży i koców dla podopiecznych. Zbiórka miała również uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby porzuconych zwierząt. Nasi uczniowie wraz z Rodzicami wykazali się ogromną wrażliwością. Mimo pandemii i zamknięcia szkoły, zebraliśmy ogromną ilość darów. Do schroniska dostarczyła je Julka Mielcarz z klasy 3c wraz z Rodzicami i z Dziadkiem.

    W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom wdzięczności od pracowników schroniska .

     

    Zbiórka została zorganizowana przez p. Małgorzatę Kordowską, wychowawcę klasy 3c, przy współpracy p. Marty Jadczak - klasa 2c i p. Marty Wrzosek - klasa 1a.

    Jest to akcja organizowana w naszej szkole już 12 raz.

    Dziękujemy Rodzicom za słowa uznania i cieszymy się, że co roku akcja jest wyczekiwana                                   i doceniana.

     

    NAKRĘTKA

    Akcja na rzecz osób niepełnosprawnych we współpracy ze Stowarzyszeniem DOM - RODZINA - CZŁOWIEK w Warszawie, której celem było zebranie plastikowych nakrętek.

    Zebraliśmy 122kg nakrętek - ich sprzedaż pozwoli na sfinansowanie protezy nogi dla podopiecznego Stowarzyszenia, pana Krzysztofa.

    Serdecznie dziękujemy darczyńcom, a w szczególności wychowawcom i uczniom oraz rodzicom oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.

    Nakrętki zostały dostarczone do punktu zbiórki przez Jasia Krzyżanowskiego z klasy 3c wraz  z Rodzicami. I tym razem otrzymaliśmy dyplom oraz podziękowanie.

     

    Akcję przeprowadziła klasa 3c wraz z wychowawcą. Jest to także akcja cykliczna, organizowana w naszej szkole od 12 lat.

     

    ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

    Akcja na rzecz osób starszych i samotnych. W ramach tej akcji uczniowie z klasy 1e wykonali ozdoby świąteczne, które potem przekazali swoim Dziadkom w prezencie. Następnie, na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali kartki świąteczne, w których razem z rodzicami wpisali specjalne życzenia. Potem, dzieci wraz z rodzicami podarowały te kartki swoim starszym samotnym sąsiadom. Część dzieci wręczyła je osobiście, a niektórzy wrzucili je do skrzynek pocztowych. Akcja ta wyzwoliła wiele pozytywnych emocji nie tylko u obdarowanych, ale przede wszystkim u małych i większych darczyńców. Widok zaskoczonych, wzruszonych i radosnych starszych osób był bezcenny. Nasi uczniowie i ich rodzice po raz kolejny wykazali się dużą wrażliwością i bezinteresownością.

     

    Te akcje zorganizowała p. Ewelina Szubierajska wraz z uczniami i z Rodzicami klasy 1e.

     

    NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA 2020

    Akcja wsparła Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku,  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kraszewie-Czubakach oraz organizację społeczną „Misja Pomocy”.

    Dzieci z oddziału przedszkolnego 0c wraz z wychowawcami, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowywaniu kartek oraz ozdób świątecznych, które następnie rozprowadzały wśród najbliższych. Dzięki własnej pracy zgromadziły znaczne środki finansowe, które posłużyły do zakupu  produktów potrzebnych do pielęgnacji małych dzieci.

     

    Akcję zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie oddziału 0c, pani Mirosława Szubra                              i pani Anna Chicheł, oczywiście przy współpracy niezawodnych Rodziców.

     

    PODARUJ MISIA

    Akcja, z której całkowity dochód został przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji TVN ,,Nie jesteś sam''. Jeden miś pozostał w szkole jako wyraz dobrego serca darczyńców zaangażowanych w pomoc innym.

    I tym razem uczniowie i ich rodzice stanęli na wysokości zadania, za co bardzo Wam  dziękujemy.

     

    Tę akcję także zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie oddziału 0c, panie Mirosława Szubra i Anna Chicheł.

     

     

    PODSUMOWANIE

    Nasza pomoc jest kroplą w morzu potrzeb, ale bardzo się cieszymy, że udało nam się choć w tak minimalnym stopniu wspomóc szlachetne działania. Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze. Wszystkie podarunki sprawiły wielką radość obdarowanym i darczyńcom. Celem podjętych przez nas inicjatyw było wdrażanie do udzielania pomocy potrzebującym ludziom i zwierzętom, wyrabianie nawyku dzielenia się z innymi oraz kształtowanie partnerstwa w działaniu.

     

    Dziękujemy Rodzicom naszych wychowanków, bez których zaangażowania byłoby to niemożliwe. Pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach, szczególnie obdarowanych dzieci, osób starszych i samotnych oraz w oczach zwierząt, jest nie do opisania!!!

     

    Dziękujemy

    wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom, którzy wsparli nasze działania!

     

    Dziękujemy

    Pani Dyrektor Ewie Adamskiej za wsparcie inicjatywy!

     

     

    ORGANIZATORZY

    #RazemNaŚwięta

     

   • Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności.

    – Jestem ogromnie wdzięczny za to, że aż 12 tys. szkół, placówek oświatowych z całej Polski i nie tylko, z całego świata, wzięło udział w tej bardzo dobrej i wychowawczej akcji – powiedział minister Przemysław Czarnek, podsumowując trzecią edycję akcji „Razem na Święta”. – Dziękuję wszystkim lokalnym organizatorom, nauczycielom, opiekunom, rodzicom, a nade wszystko uczniom, którzy zorganizowali szereg znakomitych inicjatyw charytatywnych – dodał minister. 

    W tegorocznej akcji „Razem na Święta” uczestniczyły 12 192 szkoły ( w tym Nasza Kolorowa ), przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju. To rekordowa liczba zgłoszeń. Do akcji przystąpiły także 73 placówki polonijne z całego świata.

    #RazemNaŚwięta

     

    Serdecznie dziękujemy!

    Z poważaniem

    Anna Ostrowska
    Zastępca Dyrektora
    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • W dniu 5 grudnia 2020 roku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, niestety z przyczyn sanitarno-epidemiologicznych nie było możliwe, jak co roku, zorganizowanie Gali Dzielnicowego Dnia Wolontariusza. W związku z powyższym na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zostały z tej okazji zamieszczone życzenia Pana Tomasza Kucharskiego – Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy dla wyróżnionych Wolontariuszy oraz filmik (prezentacja) poświęcony ich działalności.

      Wśród Wolontariuszy wyróżnionych przez Pana Burmistrza znalazła się grupa Dziewcząt z naszej szkoły - z klasy 7F.
      Są to:
      - Klaudia Bartyzel
      - Aleksandra Cieślak
      - Natalia Frączek
      - Kamila Frączek
      - Wiktoria Kędzierska
      - Anastasiia Kravets
      - Lena Szczytkowska
      - Natalia Wronka
      - Maja Zubowicz.

      Serdecznie gratulujemy!!!
      Jesteśmy z Was dumni!!!
      Życzymy radości i satysfakcji z tego, co robicie dla innych!!!

      Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmiku (prezentacji) o wyróżnionych Wolontariuszach:

      https://www.youtube.com/watch?v=2UUQRbbpMz8&feature=youtu.be

       

      Justyna Koźlińska
      Maria Skrzeczyńska

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
   • sp312@edu.um.warszawa.pl
   • 022 671-11-66 - SEKRETARIAT 022 613-93-44 - SP 312 UMIŃSKIEGO 11 FAX 022-672-19-50
   • ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa Poland
   • GODZINY PRACY SEKRETARIATU PRZYJĘCIA INTERESANTÓW: 8.00-10.00 i 12.00-16.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych