• Projekty- współpraca

Szkoła uczestniczy w ogólnopolskim Programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości    ,,Ekonomia na co dzień” , ,,Metlife”, ,,Otwarta firma”.

Program Ekonomia na co dzień przygotowuje uczniów

• do wejścia na rynek pracy,
          • gospodarowania finansami,
          • bezpiecznego korzystania z bankowości
          • pozwala lepiej zrozumieć zasady ekonomii
          • i funkcjonowania biznesu
          • uczy przez działanie, oferując wiele możliwości praktycznego sprawdzania wiedzy.
          • rozwija umiejętności krytycznego myślenia, wyrabia aktywny stosunek do życia, uczy przedsiębiorczości, komunikacji i pracy w grupie
          • tym samym daje szkole możliwość uporządkowania obszaru aktywności związanej z doradztwem zawodowym i kształceniem umiejętności psychospołecznych

MetLife Life Changer przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy, uczy przedsiębiorczości i poruszania się w szeroko rozumianym świecie finansów. Dzięki tej inicjatywie młodzież dostaje możliwość praktycznego sprawdzania swojej wiedzy, może rozwijać umiejętności krytycznego myślenia, a także świadomie kierować swoją ścieżką edukacyjną i przyszłą karierą zawodową.