• Witamy Wszystkich serdecznie

W dobie pandemii i braku osobistego kontaktu w szkole tegoroczny Dzień Europy przemienił się w Tydzień  Skandynawii ON-LINE. Pięć państw  - 5 dni tygodnia. Zaczyna się on w poniedziałek, 18 maja i oficjalnie kończy wraz z upływem następnego tygodnia. W tym czasie zapraszamy do obejrzenia prezentacji uczniów naszej placówki poświęconych państwom skandynawskim.  Są to prace, które zwyciężyły w zorganizowanym  on-line konkursie „Spacerkiem po Skandynawii”.

Uczniowie kl. VIII przedstawiają informacje  na temat Islandii,

klasy  VII – na temat Danii,

klasy. VI – na temat Norwegii,

klasy  V-  na temat Finlandii,

a klasy  IV – prezentują  Szwecję.

Prace zawierają bogactwo informacji o każdym z 5 krajów skandynawskich i przybliżają widzowi wspaniałości tego północnego obszaru Europy. Będzie je można podziwiać na stronie naszej szkoły w zakładce  zatytułowanej „Tydzień Skandynawii”.

Serdecznie zapraszamy do wirtualnej podróży po pięciu skandynawskich krajach i podziwiania umiejętności twórców prezentacji tym krajom poświęconych.

• Wyniki konkursu „Spacerkiem po Skandynawii”