• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 30 lat temu – 20 listopada Narodów Zjednoczony 1989 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło najważniejszy dokument określający prawa dziecka – Konwencję o Prawach Dziecka.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i przestrzegania Praw Dziecka. Uczniom zostały przypomniane ich prawa w formie prezentacji multimedialnej i filmu. Uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali plakaty „Moja znajomość Praw Dziecka”. Następnie wspólnie na koniec prezentacji uczniowie zaśpiewali piosenkę pt.: „Moje prawa”.

Wierzymy, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w świetlicy szkolnej.

• Kochani zbieramy!!!

• Już wkrótce na terenie szkoły pojawi się pojemnik do którego będziemy zbierać puste opakowania po kleju AMOS w zamian dostaniemy GRATIS pełne kleje oczywiście AMOS!!

Jeśli masz w domu puste opakowanie po kleju AMOS przynieś je do szkoły wrzuć do pojemnika.

Wszystko o akcji do której dołączyliśmy przeczytacie pod tym linkiem: