• #SzkołaDoHymnu

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii #SzkołaDoHymnu.

Wolność to jedno z najważniejszych praw danych człowiekowi. Prawo, które niejednokrotnie okazuje się przywilejem odbieranym na całe pokolenia. Tak było z naszą Ojczyzną. Przez 123 lata nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj w wolnym i niepodległym Państwie mogli z dumą zaśpiewać nasz hymn narodowy. W dniu 10.11.2020 r. o godzinie 11:11 w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” klasy zerowe, najmłodsi uczniowie naszej Szkoły, odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, z dumą prężąc pierś, którą dekorowały własnoręcznie wykonane biało-czerwone kotyliony. Realizacja na zajęciach edukacyjnych tematów związanych z patriotyzmem pozwoliła zrozumieć dzieciom, jak ważnym jest celebrowanie Święta Niepodległości i jak łatwo stracić możliwość decydowania o swoim kraju. Dlatego od najmniejszych lat uczymy się cenić nasz niepodległość.

Mirosława Szubra

• Podziękowanie

Szanowni Rodzice, w imieniu zespołu kierowniczego, nauczycieli i przede wszystkim uczniów pragniemy podziękować Państwu za dar serca otrzymany w postaci 6 tabletów i 1 laptopa. Szczególne słowa kieruję w stronę Pani Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Magdaleny Grzelak, która była inicjatorką  pomocy dla uczniów.

• Wirtualne lekcje muzealne

• Z przyjemnością informujemy, że wybrane klasy Szkoły Podstawowej nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny biorą udział w lekcjach wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego prowadzonych przez Muzeum Narodowe oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach programu Kultura Dostępna organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z powodu pandemii odbywają się one na platformie Microsoft Teams. Wśród poruszanych tematów znajdują się m.in.: Patrząc na rzeźbę - widzę, wiem, rozumiem, Portret Sarmaty, Rzeczpospolita wielu narodów: międzynarodowe korzenie polskiej kultury czy Oblicza Polski: wspólnota i różnorodność.

Dziękujemy za inicjatywę p. Karolowi Kierzkowskiemu

• Zapraszamy do wspólnego śpiewania

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Jak co roku zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ze względu na obecną sytuację łączymy się duchowo online:)

Przedstawiamy występy uczennic naszej szkoły. Śpiewają:

Karolina Czyżewska  - "Taki kraj"

Natalia i Alicja Czyżewskie "Dziś idę walczyć, mamo"

Aleksandra Bąk - "Białe róże"

Mamy nadzieję, że za rok możliwe będzie spotkanie "na żywo" podczas wieczornicy GOCŁAW ŚPIEWA PIEŚNI PATRIOTYCZNE, na którą już dzisiaj zapraszamy!