• ROK 2021 - ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Bieżący rok został ustanowiony Rokiem Konstytucji 3 Maja. Minęła właśnie 230 rocznica uchwalenia tego doniosłego dla naszego kraju dokumentu. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów rocznicowych organizując dla uczniów konkurs historyczno-multimedialny na najciekawszą prezentację pt. POLSKIE KONSTYTUCJE. Uczniowie mieli przed sobą duże wyzwanie, ponieważ w naszej historii mieliśmy kilka konstytucji - zaczynając od naszej pierwszej, jeszcze osiemnastowiecznej, Konstytucji 3 Maja, a kończąc na obecnie obowiązującej, z 2 kwietnia 1997r.  Mimo trudnego tematu, w konkursie Polskie konstytucje wzięli udział uczniowie nie tylko 7 i 8 klas, ale i szóstoklasiści.

Zwycięzcą został Michał Wojewnik z kl. 6K. Drugie miejsce zajęły  ex aequo Agata Masiarz i Justyna Masiarz z kl. 8D. Trzecie miejsce zajął Szymon Raźniak z kl. 7B. Troje uczniów uzyskało wyróżnienia: Krystian Jaśkowski z kl. 6i, Anna Rębacz z kl. 8B i Maja Malinowska z kl. 8D.

Z przyjemnością prezentujemy prace laureatów I, II i III miejsca.

Organizatorzy: Marzenna Bala i Irena Nowak

• Wyniki konkursu UCHWYĆ HISTORIĘ

• Miło nam jest ogłosić laureatów konkursu samorządu uczniowskiego UCHWYĆ HISTORIĘ.

Zadanie konkursowe polegało na wybraniu  sceny z książki, sceny z filmu lub wydarzenia historycznego i odtworzeniu tej sceny - zrobieniu swojej wersji zdjęcia tej sceny lub wykonania pracy plastycznej odtwarzającej tę scenę.

Oto nasi laureaci:

I miejsce  - Julia Karaszewska 8F  oraz  Daria Wiśniewska 6L

II miejsce  -  Anna Rębacz 8B  i   Jerzy Rębacz 4F

III miejsce -  Julia Szczęch 7i  oraz Julia Dołęgowska 4a

Pozdrawiamy serdecznie oraz gratulujemy uczestnikom pomysłowości!Szkolny samorząd uczniowski