Strona główna
W SP 312 głośno mówimy przemocy NIE
- 03.10.2025
- 20
Naprawdę głośno
W związku z trwającym Tygodniem o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej 2025 (29 września – 3 października) wczoraj w naszej szkole odbyły się uroczyste apele na ten temat.
Każda przemoc jest bolesna i smutna, ale świadome przeciwdziałanie jej daje radość i poczucie słuszności. Taki właśnie radosny nastrój miały nasze wczorajsze spotkania. Występy, film stworzony przez uczniów i nauczycieli, wspólne śpiewanie – wszystko to dawało pozytywny wydźwięk, że można i naprawdę warto przeciwdziałać krzywdzeniu siebie i innych.
Warsztaty Przemocy Rówieśniczej mówimy Nie!
- 07.10.2025
W związku z trwającym Tygodniem o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej 2025 (29 września - 3 października ) w klasie 4b odbyły się Warsztaty psychoedukacyjne Przemocy Rówieśniczej mówimy Nie!, które poprowadziła psychoterapeuta Małgorzata Dybicka. Uczniowie, wraz z prowadzącą, rozmawiali na temat profilaktyki przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Uczestnicy z zaangażowaniem wypowiadali się na temat możliwych rodzajów przemocy, ale także podawali realne przykłady, czy doświadczyli któregokolwiek rodzaju przemocy, bądź byli jej świadkami. Na koniec wypracowaliśmy wspólne metody i narzędzia, dzięki którym można zapobiegać przemocy rówieśniczej.
Dzielnicowe zawody w biegach sztafetowych
- 06.10.2025
Dnia 26 września na Bulwarach św. Augustyna w Parku Skaryszewskim odbyły się dzielnicowe zawody w biegach sztafetowych. W rywalizacji wzięły udział sztafety dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: grupa dzieci (klasy 5–6) oraz grupa młodzieży (klasy 7–8). Drużyna starszych chłopców, mimo ogromnej walki, zakończyła bieg na III miejscu. Zarówno młodsza, jak i starsza drużyna dziewcząt wywalczyły bardzo dobre II miejsce. Drużynie młodszych chłopców zabrakło nieco szczęścia – ostatecznie uplasowali się na V pozycji. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom! Dziękujemy za udział, ogromny wysiłek oraz godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 312.
32. Akcja Sprzątania Świata - Polska w Naturę z Kulturą 🌍🌳🌿😀
- 06.10.2025
#SP312Warszawa#SprzątanieŚwiata🌎♻️
W dniach 15-19 września uczniowie z klas I-III naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata która w tym roku odbyła się pod hasłem " W naturę z kulturą" Dzieci wyposażone w worki i rękawiczki sprzątały teren wokół szkoły. Brawo dla wszystkich, którzy pokazali, że możemy zrobić coś dobrego dla naszej planety🌍💚♻️
Tydzień Przeciw Przemocy Rówieśniczej
- 26.09.2025
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
informujemy, że w dniach 29 września - 3 października w Szkole Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny odbędzie się Tydzień Przeciw Przemocy Rówieśniczej. Jest to ważna inicjatywa, której celem jest kształtowanie postaw empatii, szacunku oraz budowanie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery wśród naszych uczniów.
W ramach obchodów zaplanowaliśmy:
- apele poruszające tematykę przeciwdziałania agresji i promowania kultury szacunku,
- prezentacje i filmy oraz występy edukacyjne przygotowane przez nauczycieli i uczniów,
- konkursy tematyczne, które pozwolą dzieciom w kreatywny sposób wyrazić swoje pomysły na rozwiązywanie konfliktów i budowanie pozytywnych relacji.
Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału , a rodziców do wsparcia naszego przedsięwzięcia.
„4 cenne minuty – ratuję nie panikuję”
- 03.10.2025
- 4
Miło nam poinformować, że reprezentująca naszą szkołę drużyna z klasy 7A w składzie: Zosia Deleska, Iga Siudziak, Natalia Szczepańska i Natalia Wojewnik zajęła I miejsce w warszawskim konkursie pierwszej pomocy przedmedycznej „4 cenne minuty – ratuję nie panikuję”.
Dziewczyny wykazały się dużą wiedzą, opanowaniem i świetną pracą zespołową.
Mówimy STOP PRZEMOCY - zajęcia w świetlicy
- 26.09.2025
W sali świetlicowej nr 34 odbyły się warsztaty prowadzone przez p. Lidię, poświęcone problematyce przemocy wśród rówieśników. Celem zajęć było wyposażenie dzieci w umiejętności radzenia sobie z agresją słowną oraz promowanie pozytywnych relacji w grupie. Podczas zajęć dzieci: ✨Uczyły się rozpoznawać różne formy przemocy słownej (np. wyzwiska, groźby, poniżanie). ✨Dyskutowały o przyczynach i konsekwencjach przemocy słownej. ✨Ćwiczyły asertywne reagowanie na agresję słowną, w tym wyrażanie własnego zdania i stawianie granic. ✨Uczyły się alternatywnych sposobów rozwiązywania konfliktów, takich jak negocjacje i kompromis. ✨Otrzymały wsparcie i zrozumienie w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia te stanowią ważny element programu profilaktyki przemocy w szkole i mają na celu stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla wszystkich uczniów.
STOP przemocy
- 25.09.2025
Hej, Rodzice i Uczniowie! 💙
W Szkole Podstawowej nr 312 startujemy z Tygodniem Przeciw Przemocy – czasem, w którym uczymy się, jak budować bezpieczne relacje, reagować na krzywdę i wspierać się nawzajem. Chcemy, by nasza szkoła była miejscem, gdzie każdy czuje się szanowany i bezpieczny.
📅 Kiedy: cały najbliższy tydzień👧🧒 Dla kogo: wszystkie klasy I–VIII, rodzice i nauczyciele
Akcja Akceptacja!
- 23.09.2025
Wielki finał ECO STUDIO ELECTRO - SYSTEM
- 22.09.2025
W warszawskim Terminalu Kultury Gocław odbył się Wielki Finał 6 - tego sezonu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM z okazji międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata.Na finale konkursu, który miał w tym roku charakter wydarzenia muzyczno - ekologicznego pojawili się liczni goście, w tym gwiazdy sceny i zaangażowani ekologicznie influencerzy. Do Warszawy przyjechali reprezentanci dziesięciu miast i gmin. Znalazły się wśród nich ekipy: Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy, Puław, Uniejowa, Otwocka, Piaseczna, Zduńskiej Woli, Skórca, Żyrardowa, Płońska i Gminy Poświętne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7A i 7F. Eco Studio ELECTRO - SYSTEM to projekt edukacyjno - ekologiczny, którego pomysłodawcą jest ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony
Międzynarodowy Dzień Niesłyszących
- 21.09.2025
Bezpieczna świetlica
- 11.09.2025
Nowy rok szkolny w świetlicy rozpoczynamy od zapoznania dzieci z zasadami bezpieczeństwa. W tym temacie doskonale sprawdziła się krótka prezentacja z którą zostali zapoznani wszyscy nasi podopieczni. Wiedza na temat bezpieczeństwa jest bezcenna i nigdy jej za dużo.
Edukacja zdrowotna
- 29.08.2025
Szanowni Państwo, informujemy, że 2 września o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas 4-8 n/t przedmiotu EDUKACJA ZDROWOTNA.
Szkoła SP 312 bierze udział w projekcie edukacyjnym.
- 01.09.2025
Projekt realizowany bedzie w roku szkolnym 2025/2026 w świetlicy szkolnej sala 34.
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
- 28.08.2025
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2025/2026
- 27.08.2025
Nasze certyfikaty
- 22.02.2019
- 6
Akademia Lubella
- 17.06.2025
W II semestrze klasy 7 i 8 brały udział w programie Akademia Lubella, którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży na tematy odżywiania, gotowania oraz zero-waste. Na podstawie zdobytej wiedzy wspólnie stworzyliśmy filmik pokazujący naszą wymarzoną szkolną restaurację, który zgłosiliśmy do konkursu "Akcja Szkolna Restauracja".
„Zdrowy posiłek w szkole”
- 22.04.2025
Udostępniamy link do odcinka programu Fundacji Polsat Jesteśmy dla dzieci pt. „Zdrowy posiłek w szkole” z udziałem znanego kucharza Pana Jerzego Sobieniaka, Pani Dyrektor Ewy Adamskiej oraz uczniów naszej szkoły.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom programu!!!
🎉 Życzliwość i tolerancja w Szkole Podstawowej nr 312! 🤝💛
- 16.04.2025
W naszej szkole stawiamy na życzliwość, zrozumienie i wzajemny szacunek. Chcemy, by każdy uczeń – od najmłodszych po najstarszych – czuł, że jest ważny, akceptowany i widziany takim, jakim jest. Bo szkoła to nie tylko miejsce nauki – to także przestrzeń do bycia sobą, wspierania się i uczenia się od siebie nawzajem. 🧡🌈

- Poniedziałek 22.06.2026
Tygodniowe menu
- Poniedziałek22. 06.
Kalafiorowa (250ml) polędwiczki wp z warzywami (130g) kasza bulgur (110g), surówka z ogórków kiszonych z marchewką i cebulą (70g), woda (200ml), baton zbożowy
Alergeny: 1,3, 8- Wtorek23. 06.
Fasolowa z kiełbasą (250ml), makaron (120g), z polewą truskawkową (100g), kompot owocowy (200ml),
Alergeny: 1, 3,7
Kalendarz
- brak danych
DZWONKI
1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
4. 10.45 – 11.30
5. 11.45 – 12.30
6. 12.45 – 13.30
7. 13.45 – 14.30
8. 14.40 – 15.25
9. 15.35 - 16.20
10. 16.30 – 17.15
Galeria zdjęć
- brak danych



