• Sposób załatwiania spraw

• Szkoła przyjmuje i załatwia sprawy dotyczące edukacji, opieki, wychowania, kadr i finansów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dokumentację kancelaryjną, dokumentację kadrową i finansową wg odrębnych przepisów w godzinach pracy sekretariatu.

Sprawy prowadzone przez Szkołę:
          Edukacja, wychowanie i opieka:
          - zapisy uczniów do szkoły;
          - realizacja obowiązku szkolnego i rocznego przygotowania przedszkolnego;
          - prowadzenie arkuszy ocen, dzienników zajęć w szkole.
          Sprawy administracyjne:
          - wydawanie zaświadczeń;
          - wydawanie decyzji dotyczących obowiązku szkolnego i rocznego przygotowania przedszkolnego;
          - wydawanie zarządzeń.
          Sprawy kadrowe:
          - sprawy kadrowe nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
          Sprawozdawczość:
          - sprawozdania;
          - raporty.
          - zestawienia
          Składnica akt:
          - akta osobowe pracowników;
          - arkusze ocen;
          - dzienniki zajęć szkoły;
          - protokoły z posiedzeń Rady Pedagogicznej wraz z uchwałami;
          - zarządzenia wewnętrzne dyrektora szkoły.

Tryb załatwiania spraw:
          1. Przyjęcie lub wypisanie dziecka ze szkoły, zaświadczenia, wydawanie decyzji, sprawy organizacyjne, wnioski, skargi–dyrektor szkoły wg harmonogramu pracy.
          2. Odpłatność za posiłki – referent ds. rozliczeń zgodnie z informacją na tablicy ogłoszeń.
          3. Informacje o uczniu – nauczyciele wychowawcy poszczególnych oddziałów.
          Sprawy można załatwiać ustnie lub pisemnie. Sprawy załatwia się według kolejności ich wpływu i stopnia pilności.

Publikacja dnia: 04.09.2023 r.