• Kilka wskazówek, jak utrzymać dzieci w zdrowiu i szczęściu, podczas gdy szkoły są zamknięte z powodu epidemii ...
          • Kilka wskazówek, jak utrzymać dzieci w zdrowiu i szczęściu, podczas gdy szkoły są zamknięte z powodu epidemii ...

          • 22.04.2020 22:18
          •  
          • Jeśli z zawodu nie jesteś nauczycielem, postaw sobie realistyczne cele - próba opanowania całego programu nauczania prawdopodobnie spowoduje, że Ty i Twoje dziecko zaczniecie się niepokoić (szczególnie jeśli musisz pogodzić pracę zdalną i nową rolę nauczyciela). Dlatego pamiętaj, że ważna jest regularna praca, jeśli spiętrzy się materiał do przerobienia, poczujesz się przytłoczony.

            Istnieje wiele sposobów, aby uzupełnić program nauczania, na przykład przez oglądanie programów przyrodniczych lub historycznych. I nie martw się na zapas o to, co będzie.

            Nie musisz wymyślać koła na nowo. Istnieje mnóstwo bezpłatnych zasobów online, a także tych, które szkoła na pewno Ci wyśle. Zamiast tego ustal priorytety, zaplanuj co uda się przerobić, i staraj się wykonać swój plan. Jak w każdej nowej pracy, pierwsze kroki są trudne.

            Otwarcie nowej szkoły

            Witamy w nowej szkole - poczuj się jak w domu! Czas poznać swojego ucznia lub jeśli masz więcej niż jedno dziecko - uczniów.

            Ponieważ sytuacja jest nowa, nauczanie domowe można też potraktować jak otwarcie nowej „szkoły”. Zaprojektujcie i stwórzcie własną szkolną odznakę lub herb, możecie nadać swoją nazwę. Będzie to świetna zabawa.

            Odpowiedź na dziecięce pytanie „ dlaczego to robimy”, pomaga dzieciom zrozumieć cel naszych działań. Odpowiedź każdego gospodarstwa domowego będzie inna, chociaż w większości zapewne „ponieważ kiedy wrócimy do szkoły, musimy być na bieżąco z nauką”. Pamiętaj, żeby nie bagatelizować dziecięcych pytań, odpowiedzi na nie pozwalają im zrozumieć świat. A w nauczaniu najważniejsza jest pozytywna relacja i zaufanie do uczącego.

            Włącz swoje dzieci w dyskusję na różne tematy, które omawiasz. Zadawaj pytania i słuchaj odpowiedzi, tak aby czuły się ważne.

            Teraz, gdy udało Ci się wprowadzić na pokład nową klasę, czas ustalić szkolne zasady. Może to obejmować korzystanie z telefonu, korzystanie z kalkulatorów, zasady wzajemnego porozumiewania się i ustalenie zasady „absolutnie żadnych dzieci w pokoju nauczycielskim” ;)

            Ustanowienie procedur

            Wiadomo, że ​​dzieci dobrze reagują na rytuały, zwłaszcza poranną rutynę. Spróbuj wspólnie opracować harmonogram nauki i, jeśli to możliwe, przydziel określone miejsce do pracy w domu, czyli nowej klasie. W ten sposób mogą przede wszystkim kojarzyć tę przestrzeń ze swoją nauką. Ułatwi to skupienie na zadaniach.

            Aby spróbować zachować niektóre odnośniki do zwykłych doświadczeń szkolnych, rozważ ustalenie przerw i przerwy obiadowej. Taka organizacja pomoże zwiększyć wartość czasu nauki. Nie musisz do tego instalować dzwonka, ale sygnał dźwiękowy ogłaszający przerwę przyda się! Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszelkie zobowiązania dotyczące pracy zawodowej, jeśli chcesz ją pogodzić z nauką dziecka.

            Wieczorem będzie więcej czasu na odpoczynek!

            Jeśli możesz skoordynować ten czas z innymi „szkołami” (rodzinami), dzieci będą mogły podtrzymać niektóre relacje społeczne, komunikując się z innymi i mając trochę wirtualnego czasu na zabawę.

            Wskazówki dotyczące nauczania

            Kiedy byłeś w szkole, kto był twoim ulubionym nauczycielem? Zapamiętałeś ich? Teraz to jest Twoja szansa, aby zostać TYM nauczycielem. Postaraj się spojrzeć na to z perspektywy dziecka: to wpłynie na podejmowanie wielu decyzji i pozwoli zoptymalizować doświadczenie uczenia się.

            Na szczęście twoja „klasa” jest mała. Jest to świetna okazja dla dzieci, aby nie musiały porównywać się z rówieśnikami. Zamiast tego mogą skupić się na tym, aby dać z siebie wszystko i wchłonąć więcej wiedzy.

            Świetnym sposobem na monitorowanie postępów w nauce jest po omówieniu tematu, zamiana ról uczniów w nauczycieli. Poproś dziecko, aby nauczyło Cię tego, czego samo się nauczyło. To kolejna okazja, by dać dziecku wybór: może zaplanować lekcję i uczyć Cię jak samo zechce. Dodatkowo, jeśli używa komputera do planowania lekcji, uczy się informatyki.

            Dobry nauczyciel jest refleksyjny. Upór różni się od bycia stanowczym. Jeśli coś nie działa, nie bądź surowy dla siebie lub swojego ucznia. Upewnij się, że nagradzasz postępy. To Twoja okazja, aby zainspirować swoje dzieci i rozwinąć zamiłowanie do nauki.

            Dbaj o siebie

            Nauczanie może być stresującą pracą, ale pamiętaj - dobro Twojego dziecka jako ucznia jest teraz w Twoich rękach.

            Ważne są zdrowe pokarmy dla mózgu, takie jak owoce i warzywa, dużo wody i unikajmy cukru. 

            Dobry nauczyciel również daje dobry przykład, więc pamiętaj o ćwiczeniach fizycznych. Możecie wykonywać je razem!

            To wymarzona praca, której nigdy się nie spodziewałeś ;))

            Zachowaj pozytywne nastawienie, nie bądź zbyt surowy wobec siebie i swojego dziecka, twoje starania będą wystarczające.

            Opracowała: Marta Paszkowska

          • Wróć do listy artykułów
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny
      • 022 671-11-66 - SEKRETARIAT 022 613-93-44 - SP 312 UMIŃSKIEGO 11 FAX 022-672-19-50
      • ul. Umińskiego 12, 03-984 Warszawa Poland
      • GODZINY PRACY SEKRETARIATU PRZYJĘCIA INTERESANTÓW: 8.00-10.00 i 12.00-16.00
  • Galeria zdjęć

      brak danych