• „Panowie i Panie. Oto prażanie!”

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Panowie i Panie. Oto prażanie!”. Projekt realizuje fundacja Edu&Morea i dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Celem projektu jest promowanie postaw patriotycznych, a także upamiętnienie dziejów ojczystych i przywracanie pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii i jej zasobów. Na potrzeby projektu została przygotowana gra edukacyjna dla dzieci w której  bohaterami są prażanie zamieszkujący Grochów, Saską Kępę, Gocław, Gocławek i Kamionek, czyli administracyjną Pragę Południe. Zajęcia z wykorzystaniem gry „ Panowie i Panie . Oto prażanie” prowadzone są w świetlicy.

• Dzień bezpiecznego internetu

• Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu, który odbywa się 11 lutego 2020r. Święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
            Koordynatorkami działań na terenie szkoły i świetlicy są pani Małgorzata Jaźwiec i pani Dorota Kujda.

• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – „Słodka przerwa”

• Podczas szkolnego finału

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – „Słodka przerwa”

Zebraliśmy 1134 zł 20 gr

Serdecznie dziękujemy !!!

Szkolne Koło Wolontariatu

• Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 8 stycznia wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w SP 312 akcję „Słodka przerwa”.

Akcja jest częścią 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielu uczniów wraz z nauczycielami  bardzo chętnie uczestniczyło w tej „słodkiej” akcji.

Zebrane pieniążki zostały przekazane do Sztabu WOŚP na terenie Pragi – Południe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolnego finału WOŚP.

Szkolne Koło Wolontariatu.