• Kiermasz świąteczny w parafii św. Patryka

• W niedzielę 3 grudnia nasi Wolontariusze z SKW włączyli się w kwestę parafialnego koła Caritas  działającego przy kościele św. Patryka Uczniowie sprzedawali zrobione przez siebie kartki, stroiki i ozdoby świąteczne  (po Mszach św.o godz.9.30 i 11.00).
          Dochód ze sprzedaży (358zł) został przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z parafii.
          Cieszymy się, że mogliśmy pomóc

• AKCJA HERBATKA DLA SENIORA

• Przez cały listopad Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło akcję Herbatka dla Seniora. Była ona związana ze Światowym Dniem Seniora przypadającym właśnie w listopadzie. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję przynosząc różnego rodzaju herbaty: czarne, zielone, owocowe i ziołowe, które miały potem trafić do jednego z Domów Seniora na Pradze Południe. Wolontariusze na spotkaniach SKW wykonywali kartki dla Seniorów. Pod koniec listopada Uczniowie segregowali herbaty do odpowiednich pudeł, pakowali, tak, aby dobrze przetrwały transport.
          Efekty naszej pracy obrazują poniższe zdjęcia

• Akcja SKW – JESIENNY LIŚĆ

• Wolontariusze SKW żadnej pracy się nie boją :)

Szkolny teren pokryty grubą warstwą jesiennych liści był dla nich wyzwaniem, które sprawnie i ochoczo podejmowali. Grabie, miotły, łopaty, worki i oczywiście rękawice na rękach to były nasze narzędzia pracy :)

Wolontariusze, przez ponad miesiąc (październik i połowę listopada) na cotygodniowych spotkaniach Szkolnego Koła Wolontariatu, grabili i zamiatali liście, które pokrywały trawniki wokół naszej szkoły. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu po każdej akcji 8-9 wielkich worków było pełnych, a teren wokół „Kolorowej” stawał się piękny i czysty.

Brawa dla naszych dzielnych Wolontariuszy!!!!

• Podsumowanie akcji zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu zorganizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu

• Za nami pierwsza akcja Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024. Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę darów w ramach inicjatywy Kolega-Koledze, która odbyła się na przełomie września i października. Dziękujemy za zaangażowanie, wrażliwość i chęć niesienia pomocy dzieciom z terenów ogarniętych wojną i kryzysem gospodarczym. Ze względu na sytuację polityczną Syria i Liban to kraje potrzebujące szczególnego wsparcia. Zgromadziliśmy duże ilości artykułów i przyborów szkolnych, wśród których znalazły się plecaki, piórniki, bloki, zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, markery, kleje, plastelina. Dziękujemy Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy wzbogacili działania poprzez przygotowanie plakatów promujących akcję oraz uczestniczyli w segregowaniu i pakowaniu zgromadzonych przedmiotów. Wszystkie dary trafią do Caritas Polska, a stamtąd do potrzebujących. Dziękujemy za zaangażowanie w pracę wolontariatu pani Milenie Rojewskiej, pani Justynie Ślusarz i pani Dorocie Średzińskiej. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Maria Skrzeczyńska Joanna Ruszkiewicz-Howorko Anna Możdżonek