• „Kwiatki na dzień Matki”

• Gorące podziękowania za udział w akcji „Kwiatki na dzień Matki”, dla mam dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki talentom uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się przekazać 114 różnych kwiatków.

Dziękuję…

• „Podaruj kubek, talerz…”

• Gorące podziękowania za okazane serce w akcji „Podaruj kubek, talerz…”dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki Wam drodzy uczniowie, Waszym rodzicom i nauczycielom udało nam się uzbierać 138 kubków, ponad 100 talerzy i 40 zestawów sztućców. Wszystko zostało przewiezione i przekazane. Podziękowania również dla Pana Marcina za przewiezienie tychże rzeczy do punktu zbiórki na Wawrze.

• Kiermasz Wielkanocny

• 28 marca 2023r Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Wolontariusze przygotowali kartki i ozdoby świąteczne, otrzymaliśmy również ręcznie robioną biżuterię. Podczas spotkań z rodzicami kolejne grupy wolontariuszy zachęcały rodziców, nauczycieli oraz uczniów do zakupu i wsparcia celu kiermaszu.
          Zebraliśmy 1089 zł. Całkowity dochód został przeznaczony dla pogorzelców.

• Spotkanie z Pierwszą Damą - panią Agatą Kornhauser-Dudą

• Uczniowie klasy 8G w ramach wolontariatu współpracują z warszawskim przedszkolem nr 140: organizują maluchom zabawy, czytają ich ulubione książki. W listopadzie wspólnie z fundacją Mam marzenie zorganizowali w szkole akcję charytatywną z okazji Dnia Pluszowego Misia, polegającą na zbiórce zabawek, gier planszowych, materiałów rysunkowych dla dzieci przebywających w szpitalach.
             W dniu 10 marca 2023 r. w przedszkolu spotkali się z Pierwszą Damą - panią Agatą Kornhauser-Dudą. Opowiedzieli o powodach, dla których zaangażowali się w wolontariat, o swoich zainteresowaniach, planach na przyszłość.  Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze, gdyż Małżonka Prezydenta z uwagą słuchała wypowiedzi dzieci i z chęcią odpowiadała na ich pytania.

• Kiermasz Świąteczny i „Wirtualna Choinka”

• Jak co roku, w grudniu, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny w dniu zebrań
            z rodzicami. Wolontariusze przez cały listopad i grudzień z wielkim zaangażowaniem przygotowywali produkty na kiermasz. Samodzielnie tworzyli kartki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, świeczniki i stroiki. Dzięki ich kreatywności i pracowitości powstały piękne prace, które zachwycały kupujących. Podczas kiermaszu można było również zakupić kartki świąteczne wykonane przez naszych uczniów w ramach szkolnego konkursu -  „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.  Dzięki hojności rodziców zebraliśmy 1026 złotych.

Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na świąteczny prezent dla ubogiej rodziny w ramach akcji „Wirtualna Choinka” organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej. Zakupiliśmy trzy ciepłe, duże i antyalergiczne kołdry.

Wszystkim zaangażowanym w świąteczną akcję - serdecznie dziękujemy!!!

• Pomoc dla Fundacji Pomocy Społecznej – EVA

• Uczniowie podczas cotygodniowych spotkań SKW wykonywali bożonarodzeniowe stroiki, które przekazaliśmy Fundacji EVA. Były one ozdobą stołów podczas Wigilii dla najuboższych. Poniżej prezentujemy zdjęcia prac uczniów.

• Akcja Smotrycz

• Przez cały październik Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę materiałów papierniczych i gier. Zebrane dary zostały przekazane do Świetlicy dla Dzieci (prowadzonej przez ojców pasjonistów przy Domu Miłosierdzia) w Smotryczu na Ukrainie. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję bardzo dziękujemy. Poniżej zamieszczamy podziękowanie od ojca dyrektora Domu Miłosierdzia.

• Zbiórka dla Hospicjum

• Od początku listopada do połowy grudnia Szkolne Koło Wolontariatu podjęło się zbierania środków higienicznych i opatrunkowych  dla chorych z warszawskiego Hospicjum Sióstr Felicjanek. Społeczność naszej szkoły okazała się bardzo hojna. Zebraliśmy dużą ilość potrzebnych rzeczy m.in.: rękawiczki jednorazowe, kompresy jałowe, gazy, chusteczki wilgotne, ręczniki papierowe, pieluchomajtki, podkłady higieniczne.

Wszystkim dziękujemy z zaangażowanie i pomoc!!!

• Grabienie liści

• Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu na przełomie września i października zaangażowali się w grabienie suchych liści wokół naszej kolorowej szkoły. Mieli pełne ręce roboty ;)

„Uzbrojeni” w rękawice jednorazowe, wielkie worki i grabie dzielnie wykonywali swoje zadanie. Jego efektem za każdym razem były dwa duże kontenery pełne liści oraz pięknie wyglądający teren przed naszą szkołą.