• ŚPIEWAMY ROTĘ I MAZURKA DĄBROWSKIEGO

• Nowa galeria ŚPIEWAMY ROTĘ I MAZURKA DĄBROWSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W przeddzień, uczniowie, ubrani odświętnie na galowo, wraz z nauczycielami, wszyscy jednocześnie, choć w swoich salach, o określonej godzinie odśpiewali „Rotę” Marii Konopnickiej oraz „Mazurka Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego. W ten sposób uczciliśmy to ważne dla wszystkich Polaków święto oraz podkreśliliśmy fakt, że patronami tego roku są m. in. Józef Wybicki i Maria Konopnicka. Wybicki to autor słów "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" później nazywanej "Mazurkiem Dąbrowskiego", a Konopnicka jest autorką "Roty", do dziś jednego z najbardziej znanych i cenionych przez Polaków utworów patriotycznych, który był najpoważniejszym konkurentem „Mazurka Dąbrowskiego” podczas wyborów hymnu odrodzonej Polski. Uroczystość ta związana była nie tylko z kolejnym udziałem naszej szkoły akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, ale także w Projekcie „Z kulturą mi do twarzy”. Uroczystość była poprzedzona pogadankami na lekcjach języka polskiego, historii i na godzinach wychowawczych na temat treści utworów i okoliczności towarzyszących ich powstaniu. Materiały do pogadanek oraz linki do podkładów muzycznych przygotowała p. Irena Nowak. W młodszych klasach uczniowie śpiewali z pomocą podkładów muzycznych.

• "Warszawskie Święto Drzewa"

• Dnia 3 listopada 2022r dwie klasy z naszej szkoły: klasa I d i II d, odebrały nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie ekologicznym "Warszawskie Święto Drzewa" którą było nasadzenie drzewa na terenie placówki.

Dzieci wraz Dyrekcją szkoły i organizatorem: Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, Klubem Gaja i Centrum Edukacyjnym Kamień, posadziły duże drzewo - głóg "Paul's Scarlet", oraz dwa mniejsze drzewa: dąb szypułkowy i klon polny.

Nasza szkoła zyskała nowe, piękne drzewa a my strefę do relaksu i ochronę klimatu.

• DNI POSTACI Z BAJEK I BAŚNI

• Nowa galeria DNI POSTACI Z BAJEK I BAŚNI została dodana do albumu fotograficznego

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada w tym roku 5 listopada (sobota) i udziałem naszej szkoły w Projekcie „Z kulturą mi do twarzy”, w naszej szkole odbyły się 7 i 8 listopada 22 r. Dni Postaci z Bajek i Baśni. Wszyscy chętni uczniowie wybrali pozytywną postać literacką z wybranej przez siebie bajki lub baśni, przebrali się za nią i reklamowali ją swoją osobą przez cały ten fantastyczny dzień. Prezentowali swojego bohatera na języku polskim i informowali kto był autorem utworu, z którego wybrana postać pochodziła. Szkolne korytarze odwiedziło dzięki temu mnóstwo niezwykłych, a niekiedy fantastycznych gości. Można się było natknąć na mnóstwo księżniczek, wróżek i czarodziejów, spotkać Pana Kleksa, Harrego Pottera, Czerwonego Kapturka i cały peleton innych niezwykłych postaci. Były to bardzo kolorowe, radosne dwa szkolne dni. Mamy nadzieję, że staną się one w naszej placówce tradycją. Organizatorzy Irena Nowak i Marzenna Bala

• IMIENINY SZKOŁY

• Nowa galeria IMIENINY SZKOŁY została dodana do albumu fotograficznego

8 listopada, w 312 dzień roku, miały miejsce kolejne Imieniny Szkoły . Tego dnia przy Umińskiego 12 było wyjątkowo kolorowo. Uczniowie przebrani byli za postaci bajkowe oraz w kolory odpowiednio przydzielone do poszczególnych poziomów. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie „312 pytań”, które były ukryte w kodach QR, przywileje szczęśliwego numerka sprzyjały każdemu, a chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w kolorowej ramie. W tle podczas przerw rozbrzmiewała radosna muzyka. Były to wyjątkowe imieniny wyjątkowej Solenizantki.

• Wiem co jem

• W dniu 26 października 2022 r. uczniowie klasy 2a warsztatami kulinarnymi zakończyli cykl zajęć w ramach kampanii społecznej Wiem co jem. Na zajęciach dzieci przygotowały pyszną pastę jajeczną, koktajl owocowo-warzywny i sałatkę z granatem. Ależ było pysznie, zdrowo i kolorowo... :)

Zapraszamy na krótką fotorelację.